wolne

i

Autor: pixabay.com

Czy 31 października jest dniem wolnym od pracy i szkoły? Kto ma wolne?

2022-10-30 22:32

We wtorek 1 listopada w kalendarzu wypada dzień Wszystkich Świętych. Jest to dzień ustawowo wolny, dlatego wiele osób zastanawia się co z poniedziałkiem 31 października. Kto będzie miał długi weekend? Okazuje się, że nie wszyscy są takimi szczęściarzami.

31 października - czy jest to dzień wolny od pracy i szkoły? To zastanawia wiele osób, a wszystko dlatego, że we wtorek 1 listopada jest dzień Wszystkich Świętych. W Polsce jest aż trzynaście dni ustawowo wolnych od pracy i jest nim właśnie 1 listopad. Tego dnia Polacy udają się na cmentarze i zapalają znicze na grobach swoich bliskich zmarłych. W tym roku wiele osób uznaje dzień Wszystkich Świętych za idealną okazję do przedłużenia sobie weekendu. Wolne mają nie tylko studenci, ale także uczniowie i nauczyciele w szkołach, dzięki czemu zyskali aż cztery dni wolne - od 29 października do 1 listopada włącznie. Co z innymi osobami? Czy też mają wolne 31 października, kiedy wypada wigilia Wszystkich Świętych i Halloween? Możecie być zaskoczeni!

Ferie zimowe 2023 - województwa. Kto kiedy ma zimową przerwę w szkole?

Czy Polacy znają ich twarze? - Ewelina pyta i nie błądzi #3

31 października - WOLNE

Kto 31 października ma wolne i może cieszyć się dłuższym weekendem? Okazuje się, że szczęściarzami są nie tylko studenci i uczniowie, ale także osoby, którym pracodawca zaserwował wolny poniedziałek. Pamiętajmy jednak, że jest tutaj haczyk, a wolne od pracodawcy należy odpracować w wyznaczoną przez niego sobotę. Dłuższym weekendem mogą cieszyć się także osoby, które wzięły urlop w pracy właśnie 31 października. Ten dzień nie jest ustawowo wolny, dlatego w grę wchodzi urlop, prezent w postaci wolnego dnia od pracodawcy lub praca zdalna za porozumieniem stron.

Pogoda na 1 listopada. Jaka pogoda będzie na Wszystkich Świętych 2022?

Zabobony i przesądy w Polsce. Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 9
Gdy kobieta ładnie wygląda w ciąży to...