Chorwacja zmienia zasady wjazdu dla turystów

i

Autor: Shutterstock Chorwacja zmienia zasady wjazdu dla turystów

Chorwacja zmieniła zasady wjazdu z dnia na dzień! Problemy i kolejki turystów na granicy

2021-07-02 9:10

Chorwacja z dnia na dzień zmieniła zasady wjazdu na terytorium kraju. To stworzyło problemy dla turystów z Polski, którzy już wcześniej mieli wykupione, ale zaplanowane wakacje w tym kraju. Na granicy tworzą się kolejki oczekujących na wpuszczenie. Poirytowani turyści narzekają i denerwują się nagłą zmianą.

Chorwacja to jeden z kilku krajów, które zachęcały Polaków otwartymi ramionami i zapewniały, że u nich nie są potrzebne ujemne wyniki testu. Wszystko przez to, że chorwacki rząd nie wskazał naszego kraju, jako ewentualnej strefy zagrożenia na mapie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Jednak z dnia na dnień to się zmieniło. Osoby, które wcześniej zaplanowały wyjazd właśnie do tego kraju nagle stanęły przed wyborem. Jak się okazało od 1 lipca Chorwacja wymaga unijnego certyfikatu zwanego „paszportem covidowym”. Wjazd na terytorium ulubionej przez Polaków destynacji wakacyjnej umożliwia więc zaświadczenie o: zaszczepieniu, przechorowaniu, negatywny wynik testu. To generuje kolejki i problemy na granicy. Internauci denerwują się, że muszą czekać na wjazd nawet do kilku godzin.

Spis treści

  1. Chorwacja z dnia na dzień zmieniła zasady wjazdu
  2. Chorwacja zmieniła zasady wjazdu: Problemy i kolejki turystów

Chorwacja z dnia na dzień zmieniła zasady wjazdu

Chorwacja dokładnie w środę 30 czerwca zmieniła zasady wjazdu na terytorium swojego kraju. Zaostrzone zasady zaczęły obowiązywać od 1 lipca. Zgodnie z nowymi wytycznymi osoby, które chcą wjechać na teren Republiki Chorwacji, muszą przedstawić Unijny Certyfikat COVID. Ten wydawany jest wszystkim Polaków, którzy są zaszczepieni, mają negatywny wynik testu lub są ozdrowieńcami. Wszystkie te trzy możliwości są jednak ograniczone czasem:

  • Do 365 dni po podaniu ostatniej dawki szczepionki,
  • Od 11 do 180 dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2,
  • Do 48 godzin od negatywnego wyniku testu.

Chorwacja zmieniła zasady wjazdu: Problemy i kolejki turystów

Nagłe zmiany zdenerwowały turystów z Polski, którzy zostali przedstawieni przed faktem, że strażnicy graniczni mogą poprosić ich o „paszport covidowy”. Wśród komentarzy na facebookowym forach możemy przeczytać, że wielu Polaków zrezygnuje z wakacji w Chorwacji.

- No to nie jadę. Pieniądze zostawię gdzie indziej

- Chorwacja robi sobie straszna krzywdę takim postępowaniem. Mi to lotto bo jestem zaszczepiony, ale dużo ludzi zrezygnuje – piszą internauci.

Na innej facebookowej grupie Chorwacja – CroLove dzisiaj po 8 rano jedna z internautek poinformowała o tworzących się korkach na jednym z przejść granicznych: - Na przejściu Gruškovje ok. 3-4 km korek – pisała.

Dwie kobiety utknęły w zalanym aucie. Ratowali je policjanci

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Chorwacja zmieniła zasady wjazdu z dnia na dzień! Problemy i kolejki turystów na granicy