pogoda

i

Autor: pixabay.com

Afrykańskie upały w Polsce. Kiedy będzie chłodniej? Kiedy będzie padać?

2022-07-21 9:22

Afrykańskie upały już w Polsce, co niestety jest bardzo uciążliwe dla organizmu. W związku z doskwierającym gorącym powietrze, Polacy zastanawiają się, kiedy będzie chłodniej i przede wszystkim kiedy spadnie trochę deszczu. Sprawdźcie prognozę pogody na nadchodzące tygodnie. Okazuje się, że w drugiej połowie lipca, mogą paść kolejne temperaturowe rekordy.

Afrykańskie upały w lipcu 2022 to nie żart. Do Polski dotarła fala upałów, które jeszcze trochę z nami zostaną. W najbliższych dniach gorąco będzie szczególnie na zachodzie kraju, gdzie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego, a nawet trzeciego stopnia! Alerty najwyższego stopnia zostały wydane przez IMGW dla województw takich jak: lubuskie, wielkopolskie (poza powiatem kolskim), zachodniopomorskie (powiaty południowe), kujawsko-pomorskie (powiaty zachodnie), dolnośląskie (powiaty północne), opolskie oraz śląskie (powiaty: kłobucki, lubliniecki, gliwicki i raciborski). Najcieplej ma być w czwartek 21 lipca, a temperatura w niektórych częściach kraju może osiągnąć nawet 34-36 st. Celsjusza! Zachodnie regiony są objęte strefą wysokiego zagrożenia pożarami. Jak długo potrwają upały w Polsce?

ZOBACZ TAKŻE: Upały w Polsce 2022. Jak radzić sobie z upałami? Jak się chronić?

Wakacyjny SuperHIT odc III

Prognoza pogody na drugą połowę lipca 2022

Pogoda w lipcu 2022 jednych rozpieszcza, a innym daje mocno w kość. Okazuje się, że przed nami prawdziwe afrykańskie upały, a najcieplej ma być w sobotę 23 lipca. IMGW przewiduje, że temperatura maksymalna od 24 do 28 st. Celsjusza wystąpi jedynie nad morzem, zaś w pozostałej części kraju będzie wahać się od 33 do 36 st. Celsjusza. Należy pamiętać, że tak wysokie temperatury, mogą powodować gwałtowne burze. Końcówka miesiąca również będzie bardzo ciepła, jednak na ten moment nie prognozuje się afrykańskich upałów, tak samo jak w sierpniu. Długoterminowa prognoza pogody dla wielu regionów Polski pokazuje, iż w sierpniu będzie słonecznie, a temperatura będzie wahać się od 21 do 26 st. Celsjusza.

ZOBACZ TAKŻE: Fryzury na lato 2022. Dzięki tym upięciom upały nie są straszne

Kiedy będzie padać deszcz?

Upały są bardzo męczące i niebezpieczne dla wielu osób. Również rolnicy narzekają na skwar, ponieważ susza i wysokie temperatury, gwarantują im straty jeśli chodzi o zbiory. Kiedy będzie chłodniej? Kiedy będzie padał deszcz? Nie mamy dobrych wiadomości. Druga połowa lipca zapowiada się bardzo sucha i gorąca. Przejściowe opady deszcze prognozowane są w sobotę 23 lipca w centralnej Polsce, a także miejscami w rejonach zachodnich - okolice Zielonej Góry. Lekkie ochłodzenie i deszcz nadejdą w województwie lubelskim w niedzielę 24 lipca. Miejscami krótki deszcz może wystąpić nad morzem, jak i w innych częściach kraju. Prognozę pogody dla danego regionu warto sprawdzać na bieżąco, ponieważ wszystko może zmienić się w mgnieniu oka.

Sonda
Czy masz już dość upałów?