20. Bieg po Nowe Życie

i

Autor: materiały prasowe

20. Bieg po Nowe Życie - na starcie w Wiśle stanęło aż 78 sztafet! Nie zabrakło znanych gwiazd!

2022-05-16 14:39

14 maja odbył się jubileuszowy, 20. już Bieg po Nowe Życie. Na starcie w Wiśle stanęło aż 78 sztafet. Bohaterami wydarzenia są osoby po przeszczepieniu, które jak zawsze wystartowały w marszu nordic walking ze znanymi osobami ze świata medycyny, filmu, teatru, estrady, sportu i mediów oraz partnerami.

Na starcie w Wiśle stanęło aż 78 sztafet. Bohaterami wydarzenia są osoby po przeszczepieniu, które jak zawsze wystartowały w marszu nordic walking ze znanymi osobami ze świata medycyny, filmu, teatru, estrady, sportu i mediów oraz partnerami. Wśród osób, które żyją dzięki przeszczepionemu narządowi nie zabrakło tych najmłodszych. Historie osób po przeszczepieniu tworzą historię Biegu po Nowe Życie, wszystkie są wzruszające, ale te związane z walką o życie naszych najmłodszych najbardziej chwytają za serce – mówi Arkadiusz Pilarz – dyrektor wydarzenia.

Najlepszą w 20. Biegu po Nowe Życie okazała się sztafeta Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którą poprowadził Rafał Mroczek. Na drugiej zmianie pomaszerował Rafał Kątny, na trzeciej Oleksy Kovtoniuk. Na drugim miejscu finiszowała sztafeta Wisły z Cezarem Trybańskim, Michałem Sobkowiakiem i Magdaleną Szajtauer. Trzecia była sztafeta Żywy Dowód Oddania z dr hab. Piotrem Domagałą, Bożeną Szumerą i Mariuszem Paszkielem. Przyznano także kilka nagród indywidualnych i „jubileuszowych” – wśród nich nagrodę dla… 20. sztafety w klasyfikacji generalnej zespołu Warszawy w składzie: Grzegorz Tkaczyk, Małgorzata Polańska, Natalia Pieńkos.

Wiktor Dyduła - Szybkie Pytania

20. Bieg po Nowe Życie

Wśród znanych osób, które wzięły udział w wydarzeniu w Wiśle byli po raz pierwszy: Krzysztof Wielicki, polski wspinacz, taternik, alpinista, który jako piąty człowiek na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, Przemysław Saleta, Lucyna Malec, Jarosław Kret, Kamila Kamińska, Ada Palka, Marcin Mroczek, Bartosz Obuchowicz, Piotr Gruszka, Joanna Kuberska, Olga Kalicka, Łukasz Kadziewicz, Anita Jancia, Rafał Mroczek, Cezary Trybański i Olga Łasak.

W przededniu Biegu po Nowe Życie odbyła się Gala Polskiej Transplantologii „Drugie Życie”. Uhonorowano osoby i instytucje, które szczególnie zasłużyły się dla medycyny transplantacyjnej. Wyróżnienia zaprojektował ponownie Andrzej Pągowski.

Na scenie pojawili się nagrodzeni w sześciu kategoriach. W kategorii „Osobowość polskiej transplantologii” nagrodzony został prof. Zbigniew Włodarczyk, wielki przyjaciel wszystkich osób po transplantacjach. Przemysław Saleta nagrodzony został w kategorii „Aktywni po transplantacji”, w kategorii „Media o transplantacji” docenione zostało wydawnictwo Motor-Presse Polska, a w kategorii „Aktywni po transplantacji” Ewa Żółtowska.

W kategorii „Rok w polskiej transplantacji” wyróżnione zostały wszystkie polskie ośrodki przeszczepiające serca, przypomnijmy, że w zeszłym roku wykonano aż 200 transplantacji tego narządu. Nagrodzone ośrodki to: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Narodowy Instytut Kardiologii Stefana kardynała Wyszyńskiego – Państwowy Instytut Badawczy, Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Nagrodę specjalną Biegu po Nowe Życie otrzymało Miasto Warszawa.

Kalkulator BMI

kobieta
mężczyzna
dziecko
BMI dziecka
Normy BMI stosujemy dla dorosłych.
Do sprawdzenia prawidłowej wagi (a także wzrostu i obwodu głowy) dzieci do lat 18 używane są siatki centylowe, określające czy dziecko rośnie proporcjonalnie do wieku.