Za znęcanie się nad uczniami zarzuty usłyszało czworo pracowników szkoły

i

Autor: Counselling/Pixabay Za znęcanie się nad uczniami zarzuty usłyszało czworo pracowników szkoły

Miały wyzywać i grozić niepełnosprawnym uczniom. Pracownice szkoły z Trzebnicy usłyszały zarzuty!

2022-10-13 16:09

Do dramatycznych zdarzeń miało dojść w lutym 2021 r. Pracownice Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy miały znęcać się słownie nad swoimi podopiecznymi. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Sprawa, być może, pozostałaby w szkolnych murach gdyby nie rodzice, którzy postanowili zaalarmować dyrekcję szkoły. W kolejnym kroku zwrócili się też do prokuratury, która 25 września br. sporządziła akt oskarżenia w tej sprawie. W efekcie przeprowadzonego śledztwa zarzuty usłyszały cztery pracownice Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy.

- Pracownice szkoły zostały oskarżone o to, że w lutym 2021 r. znieważały słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i poniżające uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością a także stosowały wobec nich przemoc słowną, w tym groźby, w celu zmuszenia ich do określonego zachowania - mówi prokurator Anna Placzek-Grzelak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Akt oskarżenia trafił już do Sądu Rejonowego w Trzebnicy. Pierwsza rozprawa została zaplanowana na początek przyszłego roku.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać. Czekamy na komentarz dyrekcji Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy.