TEDE z kolejnym singlem na bicie z 2001 roku i klipem nagranym podczas jubileuszowego koncertu w Katowicach!

i

Autor: Materiały prasowe

TEDE z kolejnym singlem na bicie z 2001 roku i klipem nagranym podczas jubileuszowego koncertu w Katowicach!

2021-11-23 13:41

Na kanale YouTube TEDEWIZJA właśnie pojawił się teledysk do utworu TEDE - ESPEOERTE. Klip powstał dzięki połączonym siłom mohera., Mateusza Strojewskiego oraz Mikołaja Głowackiego, i jest jednocześnie relacją z koncertu premierowego reedycji płyty S.P.O.R.T., który odbył się 13 listopada w Katowicach.

Singiel zapowiada najnowszy album rapera - ESPEOERTE 0121. Przedsprzedaż albumu trwa w sklepach www.tede.shop oraz www.asfaltshop.pl

13 listopada 2021 roku w Katowicach odbył się jubileuszowy koncert z okazji wydania reedycji pierwszego solowego albumu TEDE - S.P.O.R.T.. Na scenie oprócz rapera pojawili się wcześniej zapowiedzeni goście - m.in. O.S.T.R., Fokus, Joka czy JanMarian. Największym zaskoczeniem dla fanów był jednak finał koncertu - na scenie pojawił się Borixon a raperzy ogłosili zebranym fanom, że pogodzili się po niemal 20 latach konfliktu.

Wigor Mor W.A. w wywiadzie dla Eska.pl

Album ESPEOERTE 0121 powstał równie niespodziewanie, jak niespodziewanie zostanie wydany 13 grudnia 2021 nakładem wytwórni Wielkie Joł oraz Polski Rap. Podczas prac nad jubileuszową reedycją swojego debiutu, TEDE przejrzał dziesiątki minidisców z nagraniami z epoki swojego debiutu. Oprócz niepublikowanych kawałków, które wzbogaciły wydawnictwo, odnalazł także własne bity, których nigdy wcześniej nie wykorzystał. Czekały 20 lat, by powrócić na fali sentymentu wywołanego przez pracę nad reedycją oraz wyjątkowym koncertem kwitującym w Katowicach premierę odświeżonego debiutu. To właśnie na tych klimatycznych bitach nagrał album będący kontynuacją swojego pierwszego longplaya.

Bity 2001, rap 2021 - to jest właśnie ESPEOERTE 0121. A Joł jest Wielkie!

Polscy raperzy KIEDYŚ i DZIŚ - jak się zmienili?

Źródło: TEDE z kolejnym singlem na bicie z 2001 roku i klipem nagranym podczas jubileuszowego koncertu w Katowicach!