StartUp Music z Sylwią Grzeszczak dobiegł końca. Dawid Litwiński zwycięzcą konkursu!

i

Autor: materiały prasowe

WIEMY KTO WYGRAŁ

StartUp Music z Sylwią Grzeszczak dobiegł końca. Dawid Litwiński zwycięzcą konkursu!

2023-09-28 19:00

Szósta edycja konkursu StartUp Music z Sylwią Grzeszczak dobiegła końca, a my poznaliśmy zwycięzcę muzycznej zabawy. Decyzją jurorów i artystki od hitu "Małe rzeczy" zwycięzcą został Dawid Litwiński. Poznajcie go bliżej.

Wszystko co dobre, szybko się kończy - ale nie na dobre! StartUp Music w Radiu SuperNova, to konkurs który cieszy się ogromną sympatią Polaków. To nie tylko dobra zabawa, spełnienie marzeń, ale także okazja do rozpoczęcia własnej kariery muzycznej! Za nami sześć edycji konkursu StartUp Music, które obfitowały w niesamowite emocje. Pierwszą odsłonę naszej zabawy z Cleo wygrała Natalia Kucharska, drugą z Michałem Wiśniewskim duet - Paulina Jurczak i Dominik Kudaj, trzecią z Piotrem Cugowskim - Ania Serafińska. To jednak nie koniec. Jakiś czas temu poznaliśmy także zwyciężczynię czwartej edycji konkursu z Roxie Węgiel i została nią Wiktoria Kuszewicz, natomiast piątą z Piotrem Kupichą wygrały Ewelina Grondkowska i Paulina Wziątka.

W czwartek 28 września 2023 poznaliśmy kolejnego zwycięzcę, jednak tym razem szóstej edycji StartUp Music, w której gwiazdą była Sylwia Grzeszczak. Jej serce skradł... Dawid Litwiński, który do naszej zabawy wysłał własną interpretację utworu artystki "O nich, o Tobie".

Roxie Węgiel & Wiktoria Kuszewicz - Miasto (StartUp Music)

Dawid Litwiński - kim jest?

Kim jest Dawid Litwiński, który skradł serce Sylwii Grzeszczak i jurorów StartUp Music? To bardzo utalentowany 28-latek, który mimo dziennikarskiego wykształcenia od lat związany jest z muzyką. Niektórzy mogą kojarzyć go z czwartej edycji The Voice of Poland, gdzie podczas Przesłuchań w Ciemno zaśpiewał numer "More Than Words" z repertuaru Extreme. Jako pierwszy odwrócił się w jego kierunku Marek Piekarczyk, a następnie Justyna Steczkowska. Ostatecznie chłopak wybrał właśnie jej drużynę, jednak po bitwach musiał pożegnać się z programem.

Obecnie Dawid tworzy przeróżne covery, a nagrania wrzuca na swoje social media. Oprócz tego pracuje nad własnymi numerami, które z pewnością niebawem usłyszymy. Poza tym współpracuje z Bartoszem Zielonym Tabbem i chórem Sound'n'Grace, którego jest członkiem. Z wyżej wymienionym producentem stworzył piosenkę "Południe" właśnie dla Sound'n'Grace, która przez cztery miesiące wygenerowała na YouTube ponad 230 tysięcy odsłon!