LATO W MIEŚCIE Z ECO STUDIO NA SPRZĄTANIE ŚWIATA z GWIAZDAMI!

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRSS LATO W MIEŚCIE Z ECO STUDIO NA SPRZĄTANIE ŚWIATA z GWIAZDAMI!

Sprzątanie świata z gwiazdami! Roksana Węgiel zagrała świetny koncert

2021-09-22 19:46

Ostatnio odbył Wielki Finał "Lato w mieście z Eco Studio na Sprzątanie świata”. Głównymi bohaterami wydarzenia byli: Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak - ambasadorzy projektu edukacyjno - ekologicznego realizowanego w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM. Z koncertem wystąpiła Roksana Węgiel, którą supportowała Natalka Pawelska, a razem z dziećmi z całej Polski świętowały gwiazdy młodego pokolenia: Magda Bereda, Lena Moongliht i Marta Wiśniewska „Mandaryna”.

Wielki Finał ogólnopolskiego konkursu dla szkół „Lato w mieście z Eco Studio” przypadł w czasie akcji Sprzątanie Świata. Ta międzynarodowa kampania, znana też jako „Clean Up The World”, odbywa się co roku w trzecim tygodniu września. W czasie finału w akcję sprzątania świata włączyły się gwiazdy zaangażowane ekologicznie oraz uczniowie szkół z całej Polski, którzy uczyli się jak prawidłowo postępować z elektroodpadami. Podczas wydarzenia „Lato w mieście z Eco Studio” na Sprzątanie świata można było spotkać się ze mną i Kubą Adamiakiem, z którym od ponad roku tworzę edukacyjne filmiki wideo na vloga Eco Studio. Bardzo czekałam na spotkanie z moimi fanami i laureatami konkursu. To był bardzo wesoły dzień! Można było przybić piątkę z maskotkami projektu - Smartim i Lodzią, wziąć udział w quizach ekologicznych z eko nagrodami i w zabawie edukacyjnej przy dmuchańcu - bramce celnościowej. Wszyscy doświadczyli praktycznej lekcji o ekologii. - podkreśla Kinga Sawczuk, ambasadorka projektu, gwiazda obecnej edycji programu „Taniec z Gwiazdami”.

SuperNova LIVE: Natalia Nykiel na żywo w studiu koncertowym Radia SuperNova

Na scenie wystąpiła Natalka Pawelska - uczestniczka programu „The Voice Kids”, która z uwagi na talent muzyczny ma szansę pójść drogą idolki wszystkich dzieci i młodzieży - Roksany Węgiel. Nic dziwnego, że największą atrakcją wielkiej ekologicznej imprezy był koncert akustyczny zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2018 roku i zwyciężczyni programu „The Voice Kids” - Roksany Węgiel „Roxie”.

Od zawsze temat ochrony środowiska był mi bliski. Staram się zachęcać moich fanów, aby dbali o środowisko i zaczynali od siebie. Występuję też na festiwalach ekologicznych, takich jak Earth Festival w Uniejowie, podczas których mam możliwość promowania nie tylko swojej muzyki, ale również działań mających na celu ochronę naszej planety. Dzięki Eco Studio ELECTRO-SYSTEM dowiedziałam się, że elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza i na pewno wykorzystam tę wiedzę w przyszłości. - mówi Roksana Węgiel.

Eco Studio ELECTRO-SYSTEM to innowacyjny projekt ekologiczny wykorzystujący media społecznościowe do propagowania wiedzy na temat prawidłowego postępowania z elektroodpadami. Projekt skierowany jest do młodzieży, która korzystając intensywnie z serwisów internetowych poznaje prawidłowe zasady postępowania z elektrośmieciami, korzyści płynące z recyklingu elektroodpadów, a także zagrożenia związane z nieprawidłowym postępowaniem z takimi odpadami. Projekt realizowany jest w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego ELECTRO-SYSTEM.

W tym roku w ramach drugiego sezonu naszego projektu zorganizowany został konkurs ekologiczny „Lato w mieście z Eco Studio”. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu całej Polski. W ramach konkursu Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak zachęcali swoich fanów do stworzenia wspólnie z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych krótkich filmów, w których przedstawią wybrane tematy związane z prawidłowym lub nieprawidłowym postępowaniem z elektroodpadami. Liczył się nie sprzęt, a kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia wybranego tematu. Zwycięskie szkoły z Kątów Wrocławskich, Kazimierza Dolnego, Grodziska Mazowieckiego i Bryńska otrzymały nie tylko nagrody rzeczowe, ale też miały okazję poznać osobiście Roksanę Węgiel, Kingę Sawczuk, Kubę Adamiaka i innych influencerów uczestniczących w zorganizowanym przez nas Wielkim Finale „Lato w mieście z Eco Studio na Sprzątanie świata” - mówi dr Robert Wawrzonek, Prezes Zarządu organizacji ELECTRO-SYSTEM.