Shazza

i

Autor: AKPA Shazza

GWIAZDY

Shazza - wiek, wzrost, rak, choroba, dzieci, mąż, piosenki, rodzina

2023-10-10 15:09

Shazza to legenda disco polo, która swoją karierę zaczynała w latach '80. Artystka wylansowała hity takie jak: Baiao Bongo, Bierz co chcesz, Tak bardzo zakochani czy też Miał takie piękne oczy. Co musicie o niej wiedzieć? Najważniejsze informacje takie jak wiek, wzrost i nie tylko, znajdziecie w artykule poniżej.

Shazza - wiek, wzrost, rak, choroba, dzieci, mąż, piosenki, rodzina: takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów w sieci. Shazza, a właściwie to Marlena Magdalena Pańkowska jest niekwestionowaną gwiazdą, legendą i ikoną muzyki disco polo. Na początku swojej kariery współtworzyła zespół Toy Boys, w którym śpiewała w chórkach i grała na keyboardzie. Po odbyciu wspólnej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych postanowiła rozpocząć karierę solową i właśnie wtedy wszystko się zaczęło. Artystka przybrała pseudonim Shazza, który jak sama tłumaczyła oznacza niesforną, kochliwą kapłankę ze świątyni Abu Simbel w Egipcie. Jej kariera rozkwitła w mgnieniu oka. Koncerty, nowe piosenki, teledyski, rola gospodyni kącika dla zakochanych i koncertu życzeń Disco Relax na antenie Polsatu, a także posadka jurorki w talent-show Disco Star.

Sławomir - Co jadł w Tajlandii? (Szybkie Pytania)

Shazza - wiek

Ile lat ma Shazza? Artystka urodziła się 29 maja 1967 roku w Pruszkowie. Jak łatwo można obliczyć, gwiazda w 2023 świętowała swoje 56. urodziny.

Shazza - wzrost

Ile wzrostu ma Shazza? Takiej informacji niestety nie znajdziemy w internecie.

Shazza - rodzina

Shazza urodziła się w Pruszkowie. Jest jedynaczką. Jej ojciec Janusz pracował w wytwórni pocztówek dźwiękowych. Gdy miała zaledwie 6 lat, podjęła naukę gry na fortepianie. Co ciekawe ukończyła technikum elektroniczne w Warszawie, po czym podjęła pracę w dziale zaopatrzenia w firmie handlu zagranicznego.

Sonda
Shazza - czy lubisz twórczość ikony disco polo?

Shazza - mąż, dzieci

Czy Shazza ma męża? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba. Shazza chroni swoje życie prywatne, jednak wiemy że nie ma męża. Piosenkarka nie doczekała się również dzieci. Dawniej, a dokładniej pod koniec lat '80, Shazza poznała Tomasza Samborskiego, z którym nawiązała współpracę muzyczną, a w dodatku przez 10 lat była parą w życiu prywatnym.

Shazza - chora

Shazza ma raka. Taką wstrząsającą informację przekazała artystka, będąc gościem porannego programu Pytanie na Śniadanie w czerwcu 2022 roku.

Shazza jest poważnie chora! U gwiazdy disco polo wykryto raka: 'wynik powalił mnie z nóg'

Shazza - piosenki

Shazza ma na swoim koncie wiele piosenek. Do jej najpopularniejszych dzieł muzycznych, należą takie przeboje jak:

  • Bierz co chcesz
  • Baiao Bongo
  • Miał takie piękne oczy
  • Tak bardzo zakochani
  • Egipskie noce
  • Powiedz, że mnie kochasz
  • Historia pewnej miłości
  • Noc róży
  • Najładniejszy uśmiech

Shazza - Instagram

Shazza nie jest aktywna na Instagramie, ani na Facebooku. Gwiazda nie używa social mediów, jednak w internecie można znaleźć wiele kont założonych przez jej fanów.