Roxie Węgiel

i

Autor: materiały prasowe Roxie Węgiel

Roxie Węgiel zachwyca w klipie do piosenki Miasto. Ciężko oderwać od niej wzrok!

2023-03-02 8:25

"Miasto wciąga mnie. Zamykam oczy i chcę zgasnąć. Jeśli chcesz, zostanę z tobą. Przed dwunastą nie budź mnie. Chcę tylko ciszy. Tak łagodnie przytul mnie i zostań ze mną" - tak śpiewa w refrenie swojej najnowszej piosenki Roksana Węgiel, która niedawno przeprowadziła się do Warszawy! Mowa o numerze zatytułowanym "Miasto", który ma szansę podbić listy hitów w całej Polsce.

Nowa piosenka Roksany Węgiel będzie hitem? Wiele na to wskazuje! 13+5 to długo wyczekiwany longplay Roxie składający się z 13 numerów ukazujących artystkę w całkowicie nowej odsłonie. Oprócz pop-owych numerów, na krążku usłyszymy również gatunki takie jakie rap, alt-pop, drill-pop, czy też slap house. Praca nad albumem trwała ponad dwa lata jednak najbardziej przełomowe były ostatnie miesiące 2022 roku. Jest to podróż do wnętrza Roxie Węgiel poruszająca tematykę miłości, życia w show-biznesie, wiary oraz stanowi rozliczenie artystki z pięcioma laty w branży. Płyta zawiera wiele symboli, a poszczególne numery łączą się ze sobą w warstwie lirycznej. Tytuł 13+5 również nie jest przypadkowy. 13 jest to wiek Roxie, w którym na dobre zaistniała w branży muzycznej i pewnym krokiem po wygraniu Eurowizji Junior, wkroczyła w świat show biznesu. 13 jest to liczba piosenek na płycie, jak i ulubiona liczba samej artystki. 5 oznacza czas który upłynął od jej debiutu, co razem daje 18 - obecny wiek artystki.

Szybkie pytania - Roksana Węgiel

Roksana Węgiel - Miasto (nowości muzyczne 2023)

Miasto to nowy singiel Roxie Węgiel zapowiadający drugi solowy album, którego premiera odbędzie się już w marcu. Sama artystka mówi o utworze:

- Miasto dało mi swobodę, ale też przytłoczyło mnie swoimi dźwiękami. Jestem przyzwyczajona do mojej Jasielskiej ciszy, której zdarza mi się szukać między blokami. Metropolia zmienia perspektywę szczególnie pełnoletniej dziewczynie. Czuję, że odnajduję się na nowo w innej konwencji, jest to dla mnie bardzo ekscytujące i budujące… a i mogłam się w końcu przyznać, że trochę jestem śpiochem (śmiech).

Roksana Węgiel jest współautorką utworu. Nad tekstem i muzyką pracowała z team’em producenckim WOLF HOUSE (Jeremi Sikorski, Kevin Mglej, Andrzej Jaworski, Albert Markiewicz). Poniżej możecie obejrzeć jej najnowszy teledysk, który miał swoją premierę 1 marca na YouTube.

Sonda
Słuchasz Roksany Węgiel?