Śnieg na choince

i

Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Czy będziemy mieć białe święta?

2021-12-20 15:17

Boże Narodzenie tuż, tuż. Czy święta będą białe? Jakie są szanse na śnieg w tym roku? Te pytania zadają sobie właściwie wszyscy. Im bliżej 24 grudnia, tym łatwiej przewidzieć, jaka będzie pogoda na Boże Narodzenie 2021. Eksperci nie mają wątpliwości, czego możemy się spodziewać pod koniec tego tygodnia.

Spis treści

  1. Jaka pogoda na święta?
  2. Pogoda na 24 grudnia
  3. Pogoda na Boże Narodzenie

Jaka pogoda na Boże Narodzenie? Czy będą białe święta? Jakie są szanse na to, że spadnie śnieg? Odpowiedzi na te pytania interesują coraz więcej osób. W końcu święta Bożego Narodzenia zbliżają się już wielkimi krokami. W ostatnich tygodniach można było trafić na wiele prognoz, jednak wszystkie były długoterminowe, a przez to niedokładne. Jako że 24 grudnia już za pasem, meteorolodzy ochoczo dzielą się tym, co wskazują poszczególne modele. Z pewnością wiele osób marzy o Bożym Narodzeniu sprzed lat, kiedy to zimowa aura towarzyszyła rodzinnym spotkaniom przy wigilijnej kolacji bądź świątecznym obiedzie. Do tej pory eksperci pogodowi mówili o ociepleniu, które w okolicach świąt zmieni się w siarczysty mróz. Nie brakowało też sugestii dotyczących możliwych opadów śniegu. Co wiadomo o śniegu na Boże Narodzenie? Czy można już oficjalnie mówić o białych świętach w całej Polsce?

Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?

Jaka pogoda na święta?

Najnowsze prognozy pogody mogą okazać się wielkim rozczarowaniem. Wszystko wskazuje bowiem na to, że opady śniegu, jeśli w ogóle wystąpią, to będą bardzo słabe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaprezentował pogodę synoptyczną na najbliższy tydzień, z której wynika, że będzie zimno, jednak z pewnością nie można mówić o siarczystym mrozie.

Pogoda na 24 grudnia

Jak podaje IMGW, w Wigilię przeważać będzie duże zachmurzenie, a gdzieniegdzie słabo może popadać śnieg. W nocy z czwartku na piątek odczuwalny będzie największy mróz, bo wskaźniki na termometrach pokażą nawet -10°C. W dzień odczuwalny będzie jedynie lekki mróz.

Pogoda na Boże Narodzenie

W sobotę słaby śnieg padać może głównie na wschodzie i południu, natomiast 26 grudnia opady śniegu będą możliwe tylko na południu. IMGW zaznacza, że scenariusz pogody na Boże Narodzenie może się jeszcze zmienić. 

Sara James, Ochman i Michał Szczygieł składają życzenia na Boże Narodzenie dla czytelników ESKA.pl
Źródło: Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Czy będziemy mieć białe święta?