Nocny kochanek

i

Autor: Materiały prasowe

Nocny Kochanek znów rusza w trasę! Bilety, daty i miejsca koncertów „O Jeden Koncert Za Daleko Tour”

2022-09-27 10:21 Materiał sponsorowany

Najbardziej odjechany zespół heavy-metalowy w kraju ogłosił „O Jeden Koncert Za Daleko Tour”. Trasa koncertowa rozpocznie się jesienią i obejmie aż 30 polskich miast. To oznacza, że nie ma żadnych wymówek, by nie zobaczyć Nocnego Kochanka na żywo. Dlaczego warto wybrać się na ich występ podczas trasy „O Jeden Koncert Za Daleko Tour”? I co sprawia, że zespół podbija serca nie tylko fanów metalowego grania?

Nocny Kochanek - Bilety i trasa

Wszystkie z atutów kapeli uwypuklają się podczas występów na żywo. Nocny Kochanek to prawdziwa sceniczna petarda, którą po prostu trzeba zobaczyć na żywo. Charyzma i widowisko godne największych metalowych zespołów to coś, co przeżyjecie podczas koncertów z trasy „O Jeden Koncert Za Daleko Tour”. Ta rozpoczyna się już 8 października występem w Zabrzu, a jej finał odbędzie się 18 grudnia w warszawskiej Progresji. Oj, będzie się działo! Bilety na trasę koncertową Nocnego Kochanka można kupić w Going. i Empik Bilety. Link do całej trasy koncertowej "O Jeden Koncert Za Daleko Tour" -> Nocny Kochanek

Nocny Kochanek - sekret sukcesu

Zacznijmy od początku. Muzycy Nocnego Kochanka działają na scenie od ponad 20 lat. Nie wszyscy wiedzą, że kapela zaczynała projektem o nazwie „Night Mistress”, który osiągnął spory sukces za granicą. Ich album z 2010 roku, „The Back of Beyond”, został wydany przez kalifornijską wytwórnię Hell Rider Records, zaś kolejne wydawnictwo - „Into the Madness” z 2014 roku - w niemieckiej oficynie „Power Prog”. Utwory Night Mistress takie, jak „Children of Fire” czy „Hand of God” stanowią prawdziwą wizytówkę ówczesnego stylu i jakości grupy. Niemniej, w tamtym okresie zespół zyskiwał większą popularność za granicą niż w naszym kraju. Koniec końców, udało im się dotrzeć również do fanów i fanek w Polsce. Jak?

Na początku zespół zmienił nazwę z obco brzmiącego „Night Mistress” na „Nocny Kochanek”. Pamiętacie „Kapitana Bombę” oraz inne szalone kreskówki z serii „Kartony”? No i oczywiście zespół Bracia Figo Fagot? Za wszystkimi z tych kultowych projektów stoi nie kto inny, tylko Bartosz Walaszek i to właśnie on podsunął chłopakom pomysł na zmianę nazwy. Tak oto narodził się Nocny Kochanek. Zespół rozpoczął działalność od nagrania utworu do pełnometrażowych przygód Kapitana Bomby, znanych jako "Zemsta Faraona”. Minęło kilka lat od studyjnego longplaya zespołu. „Hewi Metal” ujrzał światło dzienne w 2015 roku i sprawił, że projekt Nocny Kochanek mocno wjechał w polską scenę metalową. Kapela została zauważona m.in. przez Jurka Owsiaka i przystanek Woodstock (wtedy jeszcze pod tą nazwą). Kolejna płyta, „Zdrajcy Metalu”, okazała się ogromnym sukcesem i sprawiła, że Nocny Kochanek z sensacji stał się jednym z topowych polskich zespołów metalowych. Potwierdziły to liczne nagrody: Zespół Rocku, Płyta Rocku oraz Wokalista Rocku dla Krzysztofa Sokołowskiego w gali Antyradia.

Nocny Kochanek - piosenki

To na tej płycie znalazł się m.in. jeden z największych hitów Nocnego, „Zdrajca Metalu”, a także „Dziewczyna z Kebabem” oraz „Dżentelmeni Metalu”. Po sukcesie z 2017 roku zespół nie osiadł na laurach i wrócił dwa lata później z kolejnym wyjątkowo udanym wydawnictwem pt. „Randka w Ciemność” - a na nim szlagiery w stylu „Konia na Białym Rycerzu” czy tytułowej „Randki w Ciemno”. Płyta osiągnęła w tym roku status platynowej. W odstępie następnych dwóch lat Nocny wydał na świat ostatni dotychczasowy album - „Stosunki Międzynarodowe”, uwieńczone trasą koncertową żartobliwie nazwaną „Stosunkowo Udana Trasa”.

Nocny Kochanek - teksty i humor

Co stoi za tak ogromnym sukcesem grupy? Oczywiście muzycy Nocnego są świetnymi muzykami i charyzmatycznymi artystami, ale to nie wszystko. Czynnik, który sprawia, że grupa znana jest nie tylko ze swoich heavy-metalowych hitów, to poczucie humoru. Tego z pewnością może pozazdrościć im większość kapel. Muzycy jawnie i świadomie grają ze stereotypem metalowca i obśmiewają wszelkie konwenanse gatunkowe. Ich tytuły oraz teksty wywołują uśmiech, a zarazem sprawiają, że myślisz sobie - „hmm, czy mnie też przypadkiem nie przydarzyły się takie sytuacje?” Hedonistyczno - humorystyczne przesłanie Nocnego Kochanka jest jednym z jego najmocniejszych atutów, a cały ten klimat jeszcze mocniej dopełniają odjechane teledyski zespołu.