Zenek, Czadoman, Magda Narożna

i

Autor: AKPA

QUIZ

Nikt nie słucha każdy zna - quiz z najpopularniejszymi piosenkami disco polo

2023-11-06 13:51

Nikt nie słucha, a jak przyjdzie co do czego to każdy zna. Mowa o piosenkach disco polo, które rządzą na polskich weselach, imprezach i koncertach. Przy nich publiczność bawi się w najlepsze, nie tylko wywijając na parkiecie, ale także śpiewając. Czy potrafisz dokończyć najpopularniejsze numery disco? Sprawdź się w naszym quizie.

Nikt nie słucha, a każdy zna. Mowa o piosenkach disco polo, które królują na polskich weselach, imprezach, koncertach i są w stanie poprawić dzień niejednej osobie. Do najpopularniejszych artystów z tej branży zalicza się oczywiście Zenek Martyniuk, Piękni i młodzi, zespół Weekend, Daj to głośniej, Czadoman, Masters, Skolim, czy też Sławomir i Kajra. To właśnie ich piosenki w dniu premiery okrzyknięte zostały prawdziwymi hitami, a następnie zanotowały miliony odsłon w serwisie YouTube. Ciężko przejść obojętnie obok numeru "Przez twe oczy zielone", "Mama ostrzegała", czy też piosenki "Miłość w Zakopanem", która od lat nie schodzi z list przebojów Polaków. Jak to możliwe, że wiele osób zapiera się, że nie słucha disco polo, a gdy tylko usłyszy wymienione kawałki, to śpiewa najgłośniej? 

Wywiad z Masters

Piosenki disco polo - quiz

Jeszcze kilka lat temu muzyka disco polo uchodziła za coś z niższej półki. Słuchałeś disco - byłeś tym gorszym, ponieważ taka muzyka królowała tylko na wiejskich potańcówkach i prawdziwych polskich weselach. Wśród znajomych ciężko było się przyznać, że jest się fanem tego typu muzyki, ale na szczęście dziś odchodzi się od takiego myślenia. Kawałki disco polo znajdują coraz więcej fanów i sprawiają, że nogi same rwą się do tańca. Poniżej przygotowaliśmy quiz, w którym możesz sprawdzić czy znasz najpopularniejsze refreny z kawałków disco polo.

ZOBACZ TAKŻE: Sławomir Świerzyński dostanie "głodową" emeryturę. Żona lidera Bayer Full wymownie zareagowała

Nikt nie słucha, każdy zna. Dokończ piosenki disco polo

Pytanie 1 z 11
"Żono moja, serce moje, nie ma takich, jak my dwoje, bo ja kocham ..." (Żono moja)