Nauka zdalna wróci W MARCU 2022? Jest NOWY komentarz ministra!

i

Autor: Anna Golaszewska/East News Nauka zdalna wróci W MARCU 2022? Jest NOWY komentarz ministra!

Nauka zdalna wróci W MARCU 2022? Jest NOWY komentarz ministra!

2022-02-14 15:47

Nauka zdalna 2022 wróci w marcu? Uczniowie zadają sobie takie pytania obserwując dużą liczbę dziennych zachorowań. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło pozytywną wizję mniejszej liczby zakażeń, dlatego podjęto decyzję o skróceniu czasu trwania nauki w trybie na odległość. Zamiast do 28 lutego, koniec nauki zdalnej będzie tydzień wcześniej. Czy jednak lekcje online wrócą w przyszłym miesiącu? Do tematu odniósł się szef resortu edukacji.

Spis treści

  1. Nauka zdalna marzec 2022 - czy wróci?

Nauka zdalna wróci w marcu 2022? Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o nauczanie zdalne marzec 2022? Wiele osób zaskoczyła informacja, że nauka zdalna jest skrócona. Ministerstwo Zdrowia, w porozumieniu z ekspertami z inspektoratu sanitarnego, podjęło decyzję, że lekcje online potrwają o tydzień krócej niż zapisane to było w rozporządzeniu. Zdalne nauczanie miało trwać do 28 lutego, a tymczasem uczniowie z poszczególnych województw wrócą do szkolnych ławek już 21 lutego. Sama decyzja podjęta została w oparciu o analizę danych odnośnie osób, które będą musiały być na kwarantannie. Obecnie, to wciąż zatrważające liczby, ale według opinii ekspertów w niedalekiej przyszłości zauważalny będzie ich spadek. Rząd myśli również o zniesieniu poszczególnych restrykcji takich jak chociażby noszenie maseczek w zamkniętych pomieszczeniach.

YouNotUs wraca w wielkim stylu. I Swear przedpremierowo!

Nauka zdalna marzec 2022 - czy wróci?

Nauka zdalna w marcu 2022 to temat, który obecnie najbardziej interesuje uczniów. Co jeśli prognozy ekspertów się nie sprawdzą? Co jeśli wciąż liczba dziennych zachorowań będzie rosnąć? Co jeśli to w szkołach będą wykrywane ogniska zachorowań? Internauci zadają sobie te i inne pytania. Przemysław Czarnek powiedział, że ministerstwo zawsze dbało, by kontynuować naukę stacjonarną do momentu, kiedy jest to możliwe i wprowadzać elementy nauki zdalnej, tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Czy nauka zdalna w marcu 2022 znów będzie obowiązywać?

Mogę państwu powiedzieć, że priorytetem dla rządu, dla ministerstwa edukacji i ministerstwa zdrowia jest utrzymanie nauki stacjonarnej, co utrzymaliśmy od maja 2021 roku. (...) Czekaliśmy z nauką zdalną do momentu, kiedy to było absolutnie konieczne i ta decyzja sprzed parunastu dni była bardzo dobra, bo ona mogła się przyczynić do tego, że ta piąta fala nie była tak rozpędzona tak, jak mogła się rozpędzić. Ferie zimowe, korzystamy z okresu, gdzie jest wolne, bo przecież ta nauka zdalna wprowadzona była na trzy dni przed świętami Bożego Narodzenia, gdzie i tak było dużo dni wolnego. Teraz też jesteśmy w okresie ferii zimowej i poszczególne województwa mają dni wolne. Zawsze dbaliśmy o to, by kontynuować naukę stacjonarną, kiedy to jest możliwe, ale staraliśmy się wprowadzać elementy nauki zdalnej, gdzie jest to konieczne. Dziś jest możliwość przyspieszenia powrotu do pełnej nauki dla wszystkich roczników, więc podejmujemy tę decyzję. Nie przewidujemy na ten moment żadnych perturbacji. Gdyby się zdarzyły, jeżeli mamy jakiś nowy wariant, jakąś nową odmianę, jakąś nową falę, zawsze to mówiliśmy, że będziemy zawsze brać pod uwagę sytuację pandemiczną przy podejmowaniu decyzji z priorytetem nauki stacjonarnej

- zakomunikował Przemysław Czarnek, co potwierdził Adam Niedzielski mówiąc: - Wiele razy byliśmy zaskoczeni, to co państwu mówimy, to rozmawiamy o tych scenariuszach najbardziej prawdopodobnych. Tym najbardziej prawdopodobnym jest definitywny powrót nauki stacjonarnej. Musiałoby się zdarzyć wiele złego, żebyśmy musieli tę decyzję odwracać, bo cały czas uczulam, że ta decyzja o nauce zdalnej ma również swoje koszty dla zdrowia psychicznego młodzieży.

Sonda
Lekcje zdalne skrócone - dobre rozwiązanie?
Źródło: Nauka zdalna wróci W MARCU 2022? Jest NOWY komentarz ministra!