Muniek Staszczyk

i

Autor: AKPA

gwiazdy

Muniek Staszczyk prywatnie. To warto wiedzieć o założycielu i wokaliście T.LOVE

2024-04-05 13:14

Od czasu, gdy pierwszy raz stanął na scenie, Muniek Staszczyk, wokalista i lider zespołu T.LOVE, zdobył serca Polaków swoim niepowtarzalnym stylem, energią oraz charyzmą sceniczną. Jego niezwykły talent muzyczny oraz wszechstronność sprawiły, że stał się nie tylko jedną z ikon polskiej muzyki, ale także postacią uwielbianą przez fanów. Co warto o nim wiedzieć?

Muniek Staszczyk - wiek, choroba, żona, gdzie mieszka: takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów w sieci. Muniek Staszczyk to lider i wokalista zespołu T.LOVE. Mężczyzna utalentowany, który wydał wiele hitów i współpracował z takimi artystami jak: Maanam, Kasia Nosowska, Pidżama Porno, Zipera czy też Habakuk. Wychował się w Częstochowie, a następnie studiował w Warszawie na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jego kariera zawodowa zaczęła się jeszcze w latach młodzieńczych, kiedy to założył amatorski zespół Schoolboys. Nieco poważniej zrobiło się w styczniu 1982 roku, kiedy to Staszczyk założył zespół Teenage Love Alternative, z którym debiutował występem na studniówce IV LO. Kilka lat później, bo w 1986 roku, zmienił nazwę zespołu na T.LOVE. Dwa lata później wyjechał w celach zarobkowych do Londynu, a gdy wrócił w grudniu 1989 roku, założył zespół Gary i Gitary, który następnie porzucił na rzecz reaktywowanego T.LOVE.

10 piosenek dzięki którym Lady Pank jest popularny. Te hity pokochali Polacy!

Muniek Staszczyk - wiek, wzrost

Ile lat ma Muniek Staszczyk? Artysta urodził się 5 listopada 1963 roku w Częstochowie, więc jak można obliczyć ma 60 lat. Internauci poszukują również informacji na temat tego, ile wzrostu ma Muniek Staszczyk. To żadna tajemnica. Artysta mierzy około 171 cm wzrostu.

ZOBACZ TAKŻE: Jak naprawdę nazywa się Muniek Staszczyk? Wokalista T-LOVE ma też drugie imię!

Muniek Staszczyk - żona, dzieci

Czy Muniek Staszczyk ma żonę? Serce muzyka jest od dawna zajęte. Wokalista T.LOVE 1 lipca 1989 roku poślubił Martę Kucharzak, z którą jest związany od 1985 roku. Owocem ich miłości jest syn Jan (ur 1990) oraz córka Maria (ur 1993).

Muniek Staszczyk - gdzie mieszka

Fani zastanawiają się, gdzie mieszka Muniek Staszczyk? Choć mężczyzna urodził się i wychował w Częstochowie, to od lat mieszka w Warszawie. W 2011 kupił działkę na warszawskim Wawrze, gdzie wybudował dom i zamieszkał.

Muniek Staszczyk - choroba

Jedną z wyszukiwanych fraz w sieci jest "Muniek Staszczyk - choroba". O co chodzi? Artysta w 2019 roku w ciężkim stanie trafił do szpitala. Lider zespołu T.LOVE miał wylew, a jego życie wisiało na włosku, bowiem znaleziono go dopiero po 14 godzinach bez świadomości. Artysta w wywiadzie dla "Twój Styl" wspominał, że lekarze byli zdziwieni, że Staszczyk w ogóle żyje. Na szczęście dziś Muniek Staszczyk ma się dobrze i nadal koncertuje. Warto wiedzieć, że artysta w przeszłości zmagał się także z depresją, a w latach 2010-2012 odbywał psychoterapię.

Muniek Staszczyk - utwory

Muniek Staszczyk z zespołem T.LOVE wylanoswał wiele hitów. oto one:

  • Pochodnia
  • Warszawa
  • Nie, nie, nie
  • I Love You
  • Chłopaki nie płaczą
  • Pielgrzym
  • Dzikość serca

Muniek Staszczyk - Instagram

Muniek Staszczyk jest aktywny na Instagramie. Fani znajdą go bez problemu w kolorowej aplikacji pod nazwą @muniekstaszczyk_official. Artysta prezentuje nie tylko kulisy swojej kariery, ale także momentami kadry z życia prywatnego.

Lady Pank czy T.LOVE - zgadnij czyja to piosenka

Pytanie 1 z 11
Kto śpiewa kawałek "Nie, nie, nie"?