Miss Polski 2019 - Magdalena Kasiborska

i

Autor: WBF Miss Polski 2019 - Magdalena Kasiborska

CIEKAWOSTKI

Miss Polski i Miss Polonia - czym się różnią konkursy piękności?

2023-06-30 9:29

Konkursy piękności cieszą się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Przeprowadzane są nie tylko dla pań, ale także dla panów. Zastanawialiście się kiedyś jaka jest różnica między konkursem Miss Polski, a Miss Polonia? Czym się różnią i jakie są zasady? Tego mogliście nie wiedzieć.

Miss Polski i Miss Polonia - czym się różnią konkursy piękności? To ciekawi każdego z was! Konkurs Miss Polski organizowany jest w naszym kraju od 1990 roku i cieszy się ogromnym powodzeniem. Podobnie jest również z konkursem Miss Polonia, jednak w tym przypadku pojawił się on o wiele wcześniej. Pierwszy odbył się w Polsce w 1929 roku, a finalistki wybrano na podstawie nadesłanych fotografii. Zastanawialiście się kiedyś, czym różnią się konkursy Miss Polski i Miss Polonia? Który jest bardziej prestiżowy? W ostatnich latach w naszym kraju powstało sporo konkursów piękności - te na szczeblach wojewódzkich, jak i również te związane z imprezami letnimi, fotomodelingiem i nie tylko.

Wybory Miss są niesamowicie popularne. Kandydatki, które biorą w nich udział muszą zdecydowanie wyróżniać się charakterem, ale także wyglądem. Muszą być odważne i pewne siebie, by wypaść na scenie jak najlepiej. Konkurs piękności to także niesamowita prezpustka do wielkiej kariery, o której marzy niejedna młoda dziewczyna. Jakie są różnice między wyborami Miss Polski, a Miss Polonia?

Sonda
Śledzisz konkursy piękności?

Miss Polski i Miss Polonia - różnice

Jakie są różnice między wyborami Miss Polski, a Miss Polonia? W obu konkursach piękności mogą brać udział bezdzietne i niezamężne kandydatki, które muszą być pełnoletnie, a w dodatku muszą posiadać polskie obywatelstwo lub deklarować narodowość polską. Uczestniczką Miss Polonia nie może być dziewczyna, która ukończyła 26 rok życia i która posiada widoczne tatuaże na ciele. Różnicą jest oczywiście tytuł, a także to, że Miss Polski organizuje również konkurs dla nastolatek, a Miss Polonie nie. Ponadto laureatki Miss Polonia, wysyłane są następnie na inne międzynarodowe konkursy piękności, niż laureatki Miss Polonia. Dla przykładu Miss Polski jedzie reprezentować nasz kraj podczas wyborów Miss Supernational, a Miss Polonia na przykład startuje w konkursach Miss Universe, Miss Europe, Miss Earth czy też Miss International. Miss Polski i Miss Polonia różnią się również organizatorami, a także terminami oficjalnych wyborów.

Te wydarzenia rozgrzeją Polaków w 2021 roku!
Źródło: Miss Polski i Miss Polonia - czym się różnią konkursy piękności?