Święty Mikołaj

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER/EastNews

Mikołajki 2021 - kiedy są w tym roku i jak je obchodzimy? Czy jest wtedy wolne?

2021-11-18 16:04

Mikołajki 2021 zbliżają się wielkimi krokami. To dzień, który uwielbiają w głównej mierze dzieci, jednak coraz więcej dorosłych również robi sobie tego dnia niespodzianki. Kiedy wypadają Mikołajki w Polsce w tym roku? Jak się je obchodzi? Czy jest wtedy wolne od szkoły? Sprawdźcie szczegóły.

Spis treści

  1. Mikołajki 2021 - DATA. Czy jest wtedy wolne?
  2. Mikołajki 2021 - prezenty

Mikołajki 2021 - kiedy są w tym roku i jak je obchodzimy? Czy jest wtedy wolne? Odpowiedzi na takie pytania szuka wielu internautów, ponieważ wielkimi krokami zbliża się wizyta Świętego Mikołaja w naszym kraju. Mikołajki jak co roku obchodzi się 6 grudnia. W 2021 będzie to poniedziałek, dzięki czemu wiele osób będzie miało bardzo dobry humor już na początku tygodnia! To dzień przepełniony magią i oczywiście niespodziankami! Warto również wiedzieć, że idea Mikołajek została zaciągnięta z ameryki, jednak święto ma swoje początki ze średniowiecza. Okazuje się, że w X wieku organizowane były dla dzieci dramaty liturgiczne, które skupiały się wokół historii Świętego Mikołaja. Z czasem dzień ten stał się popularny w całej Europie i do dnia dzisiejszego cieszy się ogromną popularnością. Nazwa Mikołajki, wywodzi się od Biskupa Miry. 6 grudnia obchodzi się również imieniny Mikołaja.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Mikołajki 2021 - DATA. Czy jest wtedy wolne?

Czy 6 grudnia w Mikołajki jest wolne? Czy nie ma wtedy lekcji w szkole? Mikołajki nie są dniem wolnym od pracy oraz szkoły. Tego dnia zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji. Jedynym wyjątkiem są organizowane Mikołajki w klasach, podczas których uczniowie obdarowują się prezentami. Tego dnia istnieje jednak możliwość, że nie będą odbywały się sprawdziany i kartkówki. Musi to jednak najpierw ustalić przewodniczący szkoły razem z kadrą pedagogiczną.

Mikołajki 2021 - prezenty

Mikołajki tradycyjnie obchodzi się wręczając prezenty. Dorośli kupują je swoim pociechom lub obdarowują się niespodziankami w pracy lub gronie przyjaciół. Podobnie jest również w środowisku szkolnym, gdzie uczniowie losują komu mają zrobić niespodziankę z okazji Mikołajek. Idealnym prezentem z okazji tego dnia będą tematyczne słodycze, kubek lub koszulka ze zdjęciem, maskotka, bombka na choinkę, ciepłe skarpety z Mikołajem lub czapka i rękawiczki. Idealnie sprawdzi się też książka, ogrzewacz do rąk lub mały kominek z motywem świątecznym.

Źródło: Mikołajki 2021 - kiedy są w tym roku i jak je obchodzimy? Czy jest wtedy wolne?