Michael Jackson traktował TEGO szympansa jako najlepszego przyjaciela. Szokująca relacja

i

Autor: screen z filmu na YouTube: Michael Jackson and Bubbles Animal Planet Documentary Part 3 of 5 / screen z Instagrama: https://www.instagram.com/centerforgreatapes/ Michael Jackson szympans, małpa, relacja

Michael Jackson traktował TEGO szympansa jako najlepszego przyjaciela. Szokująca relacja

2022-04-29 13:37

Michael Jackson lubił wzbudzać kontrowersje. Za to między innymi kochali go jego fani. Dużym zaskoczeniem była adopcja kilkuletniej małpy, która błyskawicznie stała się członkiem rodziny. Co wiadomo o relacji szympansa z królem muzyki pop? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Michael Jackson - szympans Bubbles
  2. Małpa Michaela Jacksona - gdzie jest?

Michael Jackson nawet po śmierci wzbudza duże emocje. Na jaw wychodzą nowe fakty z życia, które bardzo interesują fanów, słuchaczy jego muzyki, ale również osoby, które nie śledziły jego kariery, ale kojarzą go jako wokalistę. Jednak to ci, którzy byli najmocniej zainteresowani poczynaniami króla muzyki pop z pewnością pamiętają historię jego przyjaźni z szympansem nazwanym Bubbles. W latach 80. kupił go od tresera zwierząt za 65 tysięcy dolarów. W tamtym momencie narodziła się, wydawało się nierozłączna przyjaźń. Zwierzę było jednym z głównych towarzyszy Michaela, gdy ten osiągał największe sukcesy. Artysta chodził z nim na konferencje, spotkania medialne, koncertował, brał udział w imprezach towarzyskich, a nawet razem mieszkali. Kilkanaście lat temu relacje między Jacksonem a małpą wzbudzały duże kontrowersje. Jak się okazuje teraz ponownie 39-letnia obecnie małpa jest tematem dyskusji.

Michael Jackson ŻYJE? Teorie o śmierci artysty MROŻĄ krew w żyłach!

Najlepsze hity na maj 2022 - te piosenki umilą wiosnę!

Michael Jackson - szympans Bubbles

Bubbles początkowo mieszkał w domu rodzinnym Jacksonów w Los Angeles, a niedługo później przeniósł się w ranczo Neverland. Jak pisano w biografii artysty, szympans tam dzielił pokój i łazienkę z Michaelem Jacksonem. Miał nawet swój pokój zabaw. Małpa przyciągnęła uwagę fotografów i dziennikarzy, w momencie, gdy Michael Jackson podróżował z nią na trasie Bad World. Wiernym fanom na pewno utkwił moment, gdy król muzyki pop poczęstował swojego przyjaciela herbatą z kubka należącego do biura ówczesnego burmistrza japońskiej Osaki, Yasushiego Oshimy. 

Gdy małpa Michaela Jacksona stała się dorosła miała sprawiać problemy. Według relacji urosła zbyt silna, by przebywać wśród ludzi, a co więcej stanowiła zagrożenie dla nowonarodzonego dziecka króla muzyki, Prince II. Mało tego, 27 kwietnia w telewizji ITW pokazano dokument mający na celu udowodnienie, że po śmierci gwiazdy pop w 2009 roku zaginęło kilkadziesiąt zwierząt, które należały do Michaela. Znikały z Neverland i nikt się tym nie interesował. Nikt nie prowadził dochodzeń. W dokumencie Ross Kemp wyrusza w poszukiwania. Ujawniono również rozmowy z pracownikami kultowego Neverlandu. Pokojówka miała zdradzić, że Jackson źle traktował zarówno ludzi, jak i zwierzęta. The Sun podało powołując się na słowa pokojówki, że Michael pozwalał swoim znajomym rzucać w kierunku zwierząt ogromnymi kamieniami.

Michael Jackson ŻYJE i ma się dobrze?! Internauci w szoku, gdy TO zobaczyli!

Jane Goodall, czyli jedna z najbardziej uznanych prymatologów na świecie była jedną z osób, która przekonywała, że przyjaciel Jacksona, Bubbles był uderzany pięścią w twarz i kopana w brzuch. Jack Gordon, były mąż siostry La Toi Jackson, twierdził nawet, że widział Michaela Jacksona atakującego stworzenie.

Małpa Michaela Jacksona - gdzie jest?

Gdzie jest małpa Michaela Jackson? Bubbles obecnie ma około 39 lat i od 2005 roku mieszka w Centre for Great Apes. To miejsce, które powstało w mieście Wauchula na Florydzie i ma na celu zapewnienie stałego schronienia orangutanom i szympansom, które zostały uratowane lub przeszły na emeryturę z przemysłu rozrywkowego. Uważany jest za przywódcę swojej grupy. The Center for Great Apes pisze, że Bubble lubi ciszę i malowanie. Pomimo tego, że jest bardzo fotogeniczny, nie daje się fotografować. Gdy tylko widzi aparat skierowany w jego kierunku od razu się odwraca. 

Jak podał serwis hitc.com, rodzina Jacksona całkowicie pokryła roczne koszty utrzymania szympansa od śmierci piosenkarza. Patti Ragan, będąca założycielką centrum, powiedziała, że szympans nie ma pojęcia o losie swojego właściciela. 

Sonda
Czy Twoim zdaniem Michael Jackson żyje?
Źródło: Michael Jackson traktował TEGO szympansa jako najlepszego przyjaciela. Szokująca relacja