Laura Bączkiewicz

i

Autor: AKPA Laura Bączkiewicz

Laura Bączkiewicz - kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2022? To ona jedzie do Armenii

2022-12-11 16:02

W niedzielę 25 września odbył się finałowy odcinek Szansy na Sukces, w którym został wyłoniony reprezentant Polski na tegoroczną Eurowizję Junior 2022. Wszystko jest już jasne. Do Armenii jedzie 11-letnia Laura Bączkiewicz z Konina. Kim jest? Co warto wiedzieć o młodej artystce, która będzie reprezentować nasz kraj na międzynarodowym konkursie?

Eurowizja Junior 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wiemy już, że Konkurs Piosenki dla Dzieci odbędzie się 11 grudnia, a gospodarzem wydarzenia będzie Armenia. Wszystko przez ubiegłoroczne zwycięstwo Maleny, która z piosenką Qami Qami zajęła pierwsze miejsce. Bliska wygranej była także Polka - Sara James, którą dzieliło od Maleny zaledwie 6 punktów. Nowa edycja konkursu zbliża się wielkimi krokami. W grudniu poznamy kolejnego zwycięzcę, jednak zanim do tego dojdzie, każdy kraj musi wybrać swojego reprezentanta. W Polsce preselekcje do Eurowizji Junior 2022 odbyły się poprzez specjalną edycję Szansy na Sukces, którą poprowadził Aleksander Sikora. Wyniki są już znane i wiemy, że do Armenii w tym roku poleci Laura Bączkiewicz. Kim jest urocza nastolatka, która oczarowała jurorów muzycznego show?

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2022 - kiedy i w jakim kraju? Kto reprezentuje Polskę?

Sara James ze złotym przyciskiem w Amerykańskim Mam Talent

Laura Bączkiewicz - kim jest?

Laura Bączkiewicz ma 11 lat i mieszka w Koninie. Gdy miała zaledwie 4 lata, rozpoczęła swoją przygodę z muzyką w tamtejszym Domu Kultury. Od tamtej pory zachwyca wszystkich swoim talentem wokalnym i choć jest jeszcze bardzo młoda, ma na swoim koncie wiele sukcesów. Zdobywała nagrody w licznych konkursach, a w dodatku użyczała swojego głosu wielu postaciom animowanym i filmowym. Widzowie mogą kojarzyć ją również z muzycznego talent-show The Voice Kids. Laura brała udział w 5. edycji, a podczas Przesłuchań w Ciemno zaśpiewała utwór "Dancing Queen" Abby i odwróciła trzy fotele. Dalej szlifowała swój wokal pod okiem Dawida Kwiatkowskiego i dotarła do finału. W przyszłości 11-latka chciałaby zostać wokalistką lub aktorką i jak można się domyślać nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2022 z piosenką To The Moon.

Listen to "LAURA BĄCZKIEWICZ PRZED FINAŁEM EUROWIZJI JUNIOR (SuperNova o muzyce)" on Spreaker.