Krzysztof Cugowski

i

Autor: AKPA

emerytura

Krzysztof Cugowski żyje "za ostatni grosz". Wokalista podał kwotę swojej emerytury

2024-03-04 15:49

Krzysztof Cugowski przeszedł na zasłużoną emeryturę, chociaż szybko zorientował się, że wysokość świadczenia nie spełnia jego oczekiwaniom. Dlatego muzyk, który niedługo skończy 74 lata - nadal pozostaje aktywny zawodowo. Cugowski podał kwotę swojej emerytury i wyjaśnił, że nie jest za nią w stanie wyżyć.

Krzysztof Cugowski to znany polski piosenkarz, współzałożyciel i wieloletni wokalista zespołu "Budka Suflera". Muzyk występuje na scenie od 1969 roku. W jednym z wywiadów zdradził, że będzie musiał śpiewać do śmierci jak Mieczysław Fogg, a wszystko przez emeryturę, która nie zadowala muzyka. Cugowski ujawnił, ile wynosi jego emerytura. Będziecie w szoku!

Taką emeryturę będzie miała Doda. Wiemy, kto zajmuje się jej finansami

Krzysztof Cugowski żyje "za ostatni grosz"

Krzysztof Cugowski z pewnością wykonuje "bilans zysków i strat", a wszystko za sprawą emerytury, która przeszła jego najśmielsze oczekiwania. Cugowski to jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, który przez dekady współtworzył zespół "Budka Suflera". Razem z grupą, wydał 20 albumów studyjnych, a więc nic dziwnego, że po tylu latach owocnej kariery jest zażenowany, rozgoryczony i zawiedziony.

Wokalista przeszedł na emeryturę w 2017 roku, ale wciąż pracuje, by dorobić sobie do emerytury i mieć za co żyć. W 2017 roku, wysokość jego emerytury, nie przekraczała 600 złotych... Artysta odprowadzał do ZUS-u niewielkie składki, które wynosiły zaledwie 14 groszy miesięcznie. Obecna emerytura Cugowskiego wynosi około 1700 złotych. "Nie dałbym rady przeżyć z tego, co ZUS jest mi łaskaw zapłacić, więc będę musiał śpiewać do śmierci jak Mieczysław Fogg" - powiedział Cugowski w wywiadzie dla "SuperExpressu".

Krzysztof Cugowski honorowym obywatelem Lublina. Zobacz zdjęcia z uroczystości!

Krzysztof Cugowski - kariera

Krzysztof Cugowski urodził się 30 maja w 1950 roku w Lublinie. Razem z Budką Suflera wyśpiewał takie przeboje jak: "Samotny dom", "Sen o dolinie", "Bal wszystkich świętych", "Za ostatni grosz", "Takie tango", "Cisza" czy "Jolka Jolka, pamiętasz". W 2014 roku założył zespół ze swoimi synami - Piotrem i Wojciechem - "Cugowscy". Rodzinna grupa nagrała wówczas dwa albumy: "Zaklęty krok" i "Ostatni raz". W 2017 roku zaczął koncertować z Zespołem Mistrzów, w którego skład weszli: Jacek Królik (gitara), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Cezary Konrad (perkusja) oraz Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe). Współpracował z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski, Grażyna Łobaszewska, Lidia Stanisławska, Romuald Lipko, VNM, Ray Wilson, Rozbójnik Alibaba czy Garou.

Krzysztof Cugowski o Budce Suflera

Quiz. Markowski, Panasewicz, Cugowski. Ich piosenki znali wszyscy w PRL!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Chcemy być sobą” Perfectu. „Trzymam się ściany, niczym pijany, tłum wkoło tańczy...”