Eurowizja Junior 2023

i

Autor: screen z YouTube/Junior Eurovision Song Contest

EUROWIZJA JUNIOR

Eurowizja Junior 2023 - data, miasto, piosenka, kto z Polski. Wszystko co warto wiedzieć o konkursie

2023-11-26 16:15

Eurowizja Junior 2023 coraz bliżej. Gospodarzem kolejnej, w sumie już 21. edycji wydarzenia będzie Francja dzięki wygranej ich reprezentanta. Gdzie i kiedy odbędzie się muzyczne wydarzenie? Kto reprezentuje Polskę? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Eurowizja Junior 2023 już w listopadzie! Kto reprezentuje Polskę? Gdzie i kiedy odbędzie się 21. Konkurs Piosenki dla Dzieci? Tym razem Eurowizja Junior odbędzie się w ostatni weekend listopada, a gospodarzem będzie Francja. Wszystko dlatego, że ubiegłoroczną edycję odbywającą się w Armenii wygrał Lissandro z piosenką "Oh Maman!" -  reprezentant Francji. Polskę reprezentowała wówczas Laura Bączkiewicz z piosenką "To The Moon". Reprezentant naszego kraju na Eurowizji Junior 2023 został wybrany 25 września w specjalnym finale Szansy na Sukces. Została nim Maja Krzyżewska, która lada moment stanie na scenie we Francji, by zaśpiewać piosenkę "I Just Need a Friend", która została stworzona przez Patryka Kumóra, Dominika Buczkowskiego-Wojtaszka i Carlę Fernandes.

Sara James ze złotym przyciskiem w Amerykańskim Mam Talent!

Eurowizja Junior 2023 - data, miasto

Gdzie i kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2023? Tym razem gospodarzem będzie Francja. Eurowizja Junior 2023 odbędzie się 26 listopada w Nicei na Lazurowym Wybrzeżu. Miejscem konkursu jest 9-tysięczna hala Palais Nikaïa. Co ciekawe, to druga w ciągu trzech lat edycja organizowana przez Francję. Slogan konkursu brzmi Heroes.

Eurowizja Junior 2023 - piosenka, kto z Polski

Kto z Polski na Eurowizję Junior 2023? Naszą reprezentantką została 12 letnia Maja Krzyżewska. Nastolatka wystąpi 26 listopada w Nicei z piosenką "I Just Need a Friend", która została stworzona przez Patryka Kumóra, Dominika Buczkowskiego-Wojtaszka i Carlę Fernandes.

Sonda
Maja Krzyżewska to dobry wybór na Eurowizję Junior 2023?