Jakie przedmioty dochodzą 4-klasie szkoły podstawowej? Jakie lekcje są w 4 klasie?

i

Autor: Anna Golaszewska/East News Jakie przedmioty dochodzą 4-klasie szkoły podstawowej? Jakie lekcje są w 4 klasie?

Jakie przedmioty dochodzą 4-klasie szkoły podstawowej? Jakie lekcje są w 4 klasie?

2021-08-19 11:08

Przedmioty w 4-klasie szkoły podstawowej to zupełna nowość dla wszystkich dzieci. Do tej pory przedmioty na zajęciach z jednym nauczycielem nie były do końca sprecyzowane. Teraz czas na nowy etap w nauce. Jakie lekcje są w 4-klasie? Jakie przedmioty dochodzą? Poznajcie wszystkie szczegóły już teraz.

Spis treści

 1. Jakie przedmioty dochodzą 4-klasie szkoły podstawowej?
 2. Lekcje w 4 klasie - przedmioty

Jakie przedmioty dochodzą 4-klasie szkoły podstawowej? Jakie lekcje są w 4 klasie? Czego uczą się dzieci? Zdecydowanie to najczęściej zadawane przez rodziców pytania. Zastanawiają się, jakie przedmioty w 4-klasie dochodzą do planu lekcji. Nic dziwnego, w końcu czwarta klasa szkoły podstawowej to zupełnie nowy etap w życiu każdego ucznia. Czas poznać nowych nauczycieli, a często nawet to moment na zapoznanie się z murami placówki, w której spędzi się kolejne cztery lata. Wiele osób interesuje również ilość godzin w 4. klasie. Otóż dzieci później będą wracać do domu. W sumie, w całym tygodniu będą 24 godziny lekcji. Jakie przedmioty są w 4 klasie? Jakie lekcje w szkole

Rok szkolny 2021/2022 - DNI WOLNE. Ile będzie dni wolnego w szkole? [DATY]

Ile kosztuje pomoc do odrabiania lekcji

Jakie przedmioty dochodzą 4-klasie szkoły podstawowej?

Lekcje w 4. klasie szkoły podstawowej znacznie się różnią od tych, które były w trzeciej klasie. Do tej pory nie było większego podziału na przedmioty, a lekcje odbywały się zazwyczaj z jednym nauczycielem. Teraz każdy przedmiot ma przypisanego do siebie innego pedagoga. Wychowawca natomiast będzie pełnił rolę osoby wspierającej, pomocnika. Zgodnie z ostatnią reformą edukacji, z 2016 roku, dostępne są nowe podręczniki. Wynika to z faktu wprowadzenia systemu nauki w 8-klasach szkoły podstawowej. W czwartej klasie jest 11 przedmiotów.

Jakie przedmioty dochodzą w 5 klasie szkoły podstawowej? Czego się uczą dzieci?

Lekcje w 4 klasie - przedmioty

Uczniowie w 4-klasie szkoły podstawowej po raz pierwszy będą uczyć się konkretnych dziedzin nauki. Dokładniej przejdą przez przyrodę, język polski, matematykę, czy historię. Odkryją również w sobie umiejętności techniczne i plastyczne, a może nawet muzyczne. Oto przedmioty w 4-klasie szkoły podstawowej:

 • język polski
 • przyroda
 • matematyka
 • w-f
 • język obcy nowożytny
 • plastyka
 • technika
 • muzyka
 • informatyka
 • historia
 • zajęcia z wychowawcą
Sonda
Czy dzieci powinny we wrześniu wrócić do szkół?
Źródło: Jakie są przedmioty w 4-klasie podstawowej? Jakie lekcje w 4 klasie?