Gosia Andrzejewicz

i

Autor: AKPA Gosia Andrzejewicz

Gosia Andrzejewicz ma siostrę zakonnicę. Tego nie może robić w zamkniętym zakonie!

2023-03-01 10:27

Pamiętacie Gosię Andrzejewicz, która śpiewała między innymi numer "Pozwól żyć"? Teraz wokalistka zdradziła fanom sekret na temat swojej rodzonej siostry, która jakiś czas temu wstąpiła do zakonu. Okazuje się, że kobieta jest w zakonie zamkniętym, gdzie obowiązują rygorystyczne zasady.

Gosia Andrzejewicz to jedna z polskich piosenkarek, o której kilkanaście lat temu było naprawdę głośno. To właśnie ona zachwycała słuchaczy takimi piosenkami jak "Pozwól żyć", "Słowa", czy też numerem "Siła marzeń". Dziś choć nie jest o niej tak głośno jak kiedyś, to wciąż robi karierę w branży muzycznej. W 2022 roku powstały nawet dwa kawałki Gosi, które noszą tytuł "Skacz wysoko" i "Tylko mój". Oprócz muzyki, artystka uwielbia być aktywna w mediach społęcznościowych. Można nawet nazwać ją influencerką, ponieważ inspiruje swoje obserwatorki, które zachwycają się jej pięknymi zdjęciami. Niedawno Gosia Andrzejewicz zrobiła właśnie na swoim Instagramie zabawę w pytania i odpowiedzi i zdecydowała się wyjawić szczerą prawdę na temat swojej siostry, która wstąpiła do zakonu.

ZOBACZ TAKŻE: Te polskie gwiazdy zmieniły swoje imię lub nazwisko. Będziesz w szoku jak naprawdę się nazywają!

Dzień Kobiet na wesoło - czy panowie wiedzą co to ZALOTKA? #EwelinaPyta

Siostra Gosi Andrzejewicz w zakonie

Dzięki serii pytań, która pojawiła się na Instagramie Gosi Andrzejewicz, fani mogli poznać jej prywatne życie jeszcze bardziej. Okazuje się, że artystka ma siostrę, która jak sama powiedziała też jest piękną kobietą i nieco wyższą od Gosi. Dodatkowo piosenkarka zdradziła, że jej siostra wstąpiła do zamkniętego zakonu, w którym panują rygorystyczne zasady. Kobieta nie może między innymi wyjść z zakonu, nawet na pogrzeb bliskiej osoby. Co ciekawe, do zamkniętych zakonów nie mają wstępu osoby z zewnątrz, zwłaszcza płci odmiennej. W takich zakonach obowiązuje ścisła klauzura, dlatego są one nazywane zakonami klauzurowymi.

Warto również wiedzieć, że kobiety które są w takich zakonach od rana do wieczora trwają w modlitwie. Siostry odmawiają wspólnie całą Liturgię Godzin, medytują, uczestniczą we Mszy świętej i spędzają dużo czasu na pracy - na szyciu szat liturgicznych, habitów, wypiekaniu komunikantów, tłumaczeniu tekstów, a nawet zajmują się przyklasztornym ogrodem, ponieważ nie mogą mieć żadnej pomocy z zewnątrz. Oprócz tego gotują, piorą, są po prostu samowystarczalne. Współcześnie w prawie wszystkich klasztorach siostry mają dostęp do telewizji i internetu, jednak jest to dostęp ograniczony, podlegający wewnętrznym regulacjom i aby z tego skorzystać, wymagana jest zgoda siostry przełożonej.

Sonda
Gosia Andrzejewicz - jesteś fanem jej twórczości?