Ralph Kaminski - fryderyki

i

Autor: AKPA Ralph Kaminski - fryderyki

Fryderyki 2023 - gdzie, kiedy, nominacje, wyniki. Kto wystąpi na gali?

2023-04-22 19:54

Gala Fryderyki to niesamowicie popularne i ważne wydarzenie, które co roku cieszy się ogromną popularnością. W tym roku gala powraca na salony, a fani trzymają kciuki za swoich ulubionych artystów! Kto został nominowany do nagrody Fryderyka? Gdzie i kiedy odbędzie się gala? Najważniejsze informacje o Fryderykach 2023, znajdziecie poniżej.

Spis treści

  1. Fryderyki 2023 - DATA, MIEJSCE
  2. Fryderyki 2023 - NOMINACJE
  3. Fryderyki 2023 - WYNIKI

Fryderyki 2023 nadchodzą! Kto ma największe szanse na prestiżową nagrodę? Kto w tym roku zgarnie Fryderyka? Fryderyki to bardzo prestiżowa nagroda przyznawana od 1995 roku, która uważana jest za zdecydowanie najcenniejszą statuetkę polskiej branży fonograficznej. Co roku artyści nominowani są w przeróżnych kategoriach, które dotyczą nie tylko ich piosenek, ale także teledysków i albumów, które wydali. Fryderyki 2023 odbędą się tym razem w Gliwicach, a na scenie zobaczymy przedstawicieli młodej polskiej muzyki, najlepsze wokalistki i wokalistów. Będzie to między innymi Sara James, BOKKA i Ania Leon, Rubens, Szczyl, Doda, Natalia Szroeder, Lanberry i Bovską. Nie zabraknie także Mroza, Smolastego, Grzegorza Hyżego, a także zespołów Love, Feel, Rita Pax i Behemoth.

ZOBACZ TAKŻE: Iwona Pavlović odejdzie z Tańca z Gwiazdami? Ogromne zmiany nadchodzą!

Piotr Cugowski w Radiu SuperNova #StartUp Music 3

Fryderyki 2023 - DATA, MIEJSCE

Kiedy, gdzie i o której godzinie są Fryderyki 2023? Tegoroczna gala odbędzie się już w sobotę 22 kwietnia na Śląsku w Arenie Gliwice. Transmisja w TV jak wynika z telegazety, zostanie wyemitowana na antenie TVN o godzinie 18:55 i 21:35.

Fryderyki 2023 - NOMINACJE

Kto jest nominowany do nagrody Fryderyk 2023? Lista jest naprawdę długa! W kategorii "album roku pop" nominowani są  Dawid Podsiadło za Lata Dwudzieste, Doda za album Aquaria, MROZU - Złote bloki, Natalia Szroeder - Pogłos Suplement, a także sanah i jej Uczta. W kategorii "artystka roku" nominowane zostały Agnieszka Chylińska, Brodka, Kaśka Sochacka, Natalia Szroeder i sanah, natomiast w kategorii "artysta roku" widzimy Dawida Podsiadło, Mrozu, Ralpha Kaminskiego, Rubensa i Vito Bambino.

ZOBACZ TAKŻE: Fryderyki nominacje 2023. Kto jest nominowany do nagrody Fryderyka?

Fryderyki 2023 - WYNIKI

Kiedy poznamy wyniki gali Fryderyki 2023 i dowiemy się kto zdobył prestiżową statuetkę? Wyniki Fryderyków 2023 będą znane w sobotni wieczór 22 kwietnia. Właśnie wtedy odbędzie się huczna gala w Gliwicach, której transmisja będzie dostępna na antenie TVN.

Sonda
Będziesz oglądać Fryderyki 2023?
Listen on Spreaker.