Festiwal Eco Studio ELECTRO - SYSTEM

i

Autor: materiały prasowe Festiwal Eco Studio ELECTRO - SYSTEM

Festiwal Eco Studio ELECTRO - SYSTEM za nami. Na scenie pojawiły się znane gwiazdy! [GALERIA]

2022-09-16 15:08

15 września w Warszawie odbył się Wielki Festiwal Eco Studio ELECTRO - SYSTEM z okazji akcji Sprzątanie świata. Głównymi bohaterami wydarzenia byli: Magda Bereda i Kuba Adamiak - ambasadorzy projektu edukacyjno - ekologicznego realizowanego w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM. W ducie z Magdą zaśpiewały gwiazdy i influencerzy: Kinga Sawczuk, Lena Moonlight, Natalia Sisik, Filip Lato oraz wyróżniona w konkursie ekologicznym: Nikola Komisarska.

Wielki Finał ogólnopolskiego konkursu „Eco Studio ELECTRO - SYSTEM” przypadł w czasie akcji Sprzątanie Świata. Ta międzynarodowa kampania, znana też jako „Clean Up The World”, odbywa się co roku w trzecim tygodniu września. W czasie finału, który miał w tym roku charakter festiwalu muzyczno - ekologicznego w akcję włączyły się gwiazdy zaangażowane ekologicznie oraz uczniowie szkół z całej Polski. Najpierw odbyło się sprzątanie Parku im. Żeromskiego, a następnie wielki koncert Magdy Beredy z przyjaciółmi w warszawskim Forcie Sokolnickiego. Do Warszawy przyjechali: Laureat I miejsca - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym, Laureat II miejsca - Przedszkole Miejskie nr 5 w Ozorkowie, Laureat III miejsca - Szkoła Podstawowa w Bryńsku i Wyróżnieni w Konkursie. Laureaci otrzymali również nagrody rzeczowe w postaci urządzeń elektronicznych i pięknie pachnących ziół w ceramicznych doniczkach: melisy, mięty i bazylii.

Gwiazdy dla środowiska

„Eco Studio ELECTRO - SYSTEM” to konkurs organizowany w ramach kampanii edukacyjnej, którego pomysłodawcą jest ELECTRO - SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat prawidłowego, zgodnego z zasadami ochrony środowiska postępowania z elektroodpadami, a także ich wpływu na środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi. Aby zainteresować edukacją ekologiczną młode osoby w projekt zaangażowały się znane i lubiane przez młodzież gwiazdy, ambasadorzy - Magda Bereda i Kuba Adamiak, a także Kinga Sawczuk, Lena Moonlight, Natalia Sisik, Filip Lato i wyróżniona w konkursie Nikola Komisarska. To oni zachęcali fanów do tworzenia wspólnie z nauczycielami krótkich filmów o elektrośmieciach. Liczył się nie sprzęt, a kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia tematyki właściwego postępowania z elektroodpadami. W wydarzeniu wzięli udział również inni influencerzy znani z programów telewizyjnych: Ania Woźniak, Włodek Troszyn i Marta Tomczak.

Atrakcje z okazji akcji Sprzątanie Świata

Uczniowie mogli wysłuchać koncertu Magdy Beredy i jej gości specjalnych, przybić piątkę z maskotkami projektu - Smartim i Lodzią, wziąć udział w quizach ekologicznych przy trójkącie recyklingowym. Goście mogli skosztować zdrowych przekąsek przygotowanych na bazie wegańskiego sera w orzechów nerkowca od Wege Siostry i porozmawiać o ekologii w nastrojowej i aromatycznej atmosferze stworzonej przez świece naturalne od Biosensual. Odbyło się również symboliczne „Sprzątanie świata” w przyległym do Fortu Sokolnickiego parku oraz zbiórka drobnych elektrośmieci, takich jak: popsute telefony komórkowe, tablety, słuchawki, odtwarzacze mp3. 

Każdego roku zachęcamy dzieci i młodzież, aby aktywnie uczestniczyli w naszym projekcie edukacyjnym, będąc nie tylko odbiorcami treści ekologicznych, ale także ich twórcami. W tym roku zadanie konkursowe polegało na stworzeniu własnego filmiku do eko piosenki „Odzyskaj”. Wybraliśmy autorów najciekawszych prac, którzy pokazali jak należy postępować lub jak nie należy postępować z elektroodpadami. Zwycięzcy odwiedzili nas w Warszawie podczas Wielkiego Finału na Sprzątanie świata oraz otrzymają cenne nagrody rzeczowe w postaci: telewizora, smartfona i tabletu! - mówi dr Robert Wawrzonek, Prezes Zarządu organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM, pomysłodawcy projektu

Podczas Festiwalu Eco Studio ELECTRO - SYSTEM z okazji akcji Sprzątanie świata można było spotkać się ze mną, Kubą Adamiakiem i gośćmi muzycznymi, którzy odwiedzili w tym roku nasze Eco Studio. Od prawie roku tworzymy edukacyjne filmiki wideo na vloga. Bardzo czekałam na spotkanie z moimi fanami i laureatami konkursu. W czasie festiwalu miałam możliwość zaśpiewania z przyjaciółmi, promowania nie tylko swojej muzyki, ale również działań mających na celu ochronę naszej planety. Dzięki Eco Studio ELECTRO-SYSTEM dowiedziałam się, że elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza i na pewno wykorzystam tę wiedzę w przyszłości - podkreśla Magda Bereda, ambasadorka projektu, gwiazda muzyczna.

Jednym z głównych celów projektu Eco Studio ELECTRO - SYSTEM jest dotarcie do jak największego grona odbiorców z apelem o nie wyrzucanie elektroodpadów do zwykłego kosza na śmieci. Co zatem należy z nimi zrobić? Jeśli chcemy oddać duży sprzęt, np. lodówkę, pralkę lub kuchenkę, możemy skorzystać z systemu bezpłatnych odbiorów dużego AGD realizowanych prosto z naszego domu. Wystarczy wejść na stronę www.DECYDUJESZ.pl i wypełnić formularz. Usługa jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce. Drobne elektroodpady takie jak: smartfon, myszka, kalkulator, tablet, latarka można wrzucić do specjalnego pojemnika - tzw. electroboxa. W każdej gminie działa też Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK, do którego wszelkie elektroodpady można dostarczyć we własnym zakresie

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1