Felicjan Andrzejczak

i

Autor: materiały prasowe Felicjan Andrzejczak

Felicjan Andrzejczak - Jolka, Jolka pamiętasz? To już 40 lat! Wyjątkowa trasa koncertowa [HARMONOGRAM]

2022-08-04 13:23

Startuje niezwykła trasa koncertowa, w której powinniście uczestniczyć. Felicjan Andrzejczak - Jolka, Jolka pamiętasz? To już 40 lat!”, a rozpocznie się w 7 sierpnia w Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu! Na wyjątkowym, bo otwierającym trasę koncercie wystąpią goście specjalni: Kasia Kowalska, Urszula, Małgorzata Ostrowska i Andrzej Krzywy. Sprawdźcie szczegóły!

 Felicjan Andrzejczak jest doskonale znanym, jednym z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce, który niezmiennie od lat występuje na najważniejszych wydarzeniach medialnych w kraju, wykonując wielki przebój, jakim bez wątpienia jest: Jolka, Jolka pamiętasz?! Rok 2022 jest jubileuszem dla tego przeboju! Przyszedł czas na niezwykłą trasę koncertową Felicjana Andrzejczaka, który dobrał do niej grono najlepszych muzyków polskiej estrady oraz wielu topowych gości! Brzmienie instrumentalne, aranżacje wraz z niezwykłym głosem Felicjana Andrzejczaka będzie dawką potężnej energii, wytworzoną przez muzyczne osobowości sceniczne. Tego trzeba doświadczyć i zabrać z wydarzenia ze sobą piękne wspomnienia na zawsze! 

Trasa koncertowa rozpocznie się 7 sierpnia 2022 roku w Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu, gdzie na wyjątkowym, bo otwierającym tę trasę koncercie wystąpią na scenie z Felicjanem Andrzejczakiem jako goście specjalni, największe gwiazdy polskiej estrady: Kasia Kowalska, Urszula, Małgorzata Ostrowska i Andrzej Krzywy.

WSH IV - Kochali się namiętnie w męskiej ubikacji

Felicjan Andrzejczak - TRASA KONCERTOWA [DATY]

Felicjan Andrzejczak i goście: Kasia Kowalska, Urszula, Małgorzata Ostrowska i Andrzej Krzywy.

 • 7 sierpnia 2022r. godz. 20.30
 • Miejsce: Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu

Felicjan Andrzejczak Trio

 • 27 sierpnia 2022r. godz. 19.30
 • Miejsce: Dom Kultury w Powidzu

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

 • 30 września 2022r. godz. 19.00
 • Miejsce: Teatr Miejski w Inowrocławiu

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

 • Data: 14 października 2022r. godz. 20.00 
 • Miejsce: Luna Sala widowiskowa w Żarskim Centrum Kultury

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

 • Data: 15 października 2022r. godz. 18.00
 • Miejsce: Luna Sala widowiskowa w Żarskim Centrum Kultury

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

 • Data: 22 października 2022r. godz. 19.00 
 • Miejsce: Ostrowskie Centrum Kultury

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

 • Data: 23 października 2022 r. godz.19.00
 • Miejsce: Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

 • Data: 5 listopada 2022r. godz. 19.00
 • Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu I Rekreacji W Przecławiu

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

 • Data: 18 listopada 2022r. godz. 19.00
 • Miejsce: TEATR ADRIA w Bydgoszcz

TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022 - DATA, GWIAZDY. Kto kiedy wystąpi?

Podczas niezwykłych zaplanowanych koncertów jubileuszowych usłyszycie znane pokoleniom i wykonywane przez Felicjana Andrzejczaka, m.in.: „Czas Ołowiu”, czy „Noc Komety”, a także wiele innych cudownych piosenek, które mogły dotąd umknąć Waszej uwadze. Piosenki będą wykonane w znakomitych aranżacjach. „Spód wielu utworów nie zabranie oczywiście wielkiego przebój - „Jolka, Jolka pamiętasz”.  Wszyscy to znamy! Bilety na koncerty do nabycie na eBilet.pl oraz KupBilecik.pl 

QUIZ. Kultowe piosenki. Kto to zaśpiewał?

Pytanie 1 z 10
"Szampan wylewa się, toast mogę wznieść, a ten gość mówi coś..."

Felicjan Andrzejczak - KIM JEST?

Piosenki Felicjana Andrzejczaka w latach 80-tych plasowały się w czołówkach list przebojów. Mocny wokal i niezwykła interpretacja. Na polskiej scenie muzycznej nie pojawił się przypadkowo... Ten artysta miał naprawdę solidne przygotowanie! Ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec oraz studiował na Wydziale Wychowania Muzycznego Studium Nauczycielskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Soul i blues – te rodzaje muzyki fascynowały go i inspirowały do dalszych poszukiwań. Wielkie wrażenie wywarł na nim Czesław Niemen, nie tylko znał jego piosenki, ale początkowo próbował śpiewać tak jak on. Jednak doskonale wiedział, że trzeba znaleźć swój sposób śpiewania i iść za swoją wrażliwością. Od początku bał się rutyny i estradowej sztampy Interesowały go koncerty na wysokim poziomie, czego mogliśmy przez lata doświadczać.

W 1978 ukazał się jego jeden z największych przebojów „Peron łez". Ten utwór otworzył mu drogę do Koncertu Premier na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Otrzymane wyróżnienie sprawiło, że na stałe zagościł na zawodowej scenie. Pod koniec 1982 roku został zaproszony do współpracy z zespołem Budka Suflera. To właśnie z Felicjanem Andrzejczak, doskonale wszystkim znany zespół Budka Suflera nagrała swój najsłynniejszy przebój „Jolka, Jolka pamiętasz" oraz „Czas ołowiu" i „Noc Komety", którą zaśpiewał wspólnie z Urszulą.