Deszcz meteorów 2022 - kiedy i jak oglądać w Polsce? Lirydy rozświetlą noc!

i

Autor: Laurent Laveder / Bridgeman Images/East News Deszcz meteorów 2022 - kiedy i jak oglądać w Polsce? Lirydy rozświetlą noc!

Deszcz meteorów 2022 - kiedy i gdzie oglądać w Polsce? Lirydy rozświetlą noc!

2022-04-21 12:53

Deszcz meteorów między 15 a 30 kwietnia wzbudza dużą ciekawość internautów. Szybko przelatujący meteoryt to widok, który na długo utkwi w Waszej pamięci. Kiedy lirydy mają największą aktywność? Kiedy i o której godzinie spojrzeć na niebo? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły i poznając dokładną datę już teraz.

Spis treści

  1. Deszcz meteorów 2022 - kiedy?
  2. Deszcz meteorów 2022 - gdzie oglądać w Polsce?

Deszcz meteorów 2022 - kiedy i jak oglądać w Polsce? Lirydy rozświetlą noc i sprawią, że o sen będzie bardzo trudno! Przyciągający wzrok widok spadających meteorów od lat wzbudza społeczną ekscytację. Zawsze też to moment, kiedy naukowcy biorą teleskopy i wielogodzinnie wpatrują się w to, co dzieje się na niebie. W 1982 roku zaobserwowano 90 meteorów na godzinę i nieustannie eksperci zastanawiają się, czy ten wynik da się poprawić. Ich prędkość wynosi aż 49 km/s. Sam deszcz meteorów jest wynikiem szczątków, które pozostawiła kometa Thatcher. Corocznie w kwietniu, gdy Ziemia znajduje się w konkretnym miejscu oraz obrocie, kawałki wpadając do atmosfery i błyskawicznie się spalają. Stąd też można zaobserwować je jako długą smugę rozbłysku na niebie.

Afrykańska minifala ciepła w maju 2022 - będzie duszno. Mocny upał uderzy w Europę!

Gromee zremixował hit Blurry Eyes - Michaela Patricka Kelly'ego!

Deszcz meteorów 2022 - kiedy?

Lirydy na niebie 2022 wzbudzą duże zainteresowanie. Już teraz internauci masowo poszukują szczegółów na ich temat. Najbardziej może zainteresować was maksimum występowania deszczu meteorów. Zazwyczaj aktywność roju wypada między 16 a 30 kwietnia. W 2022 roku najwięcej meteorów ma być w nocy z 22 na 23 kwietnia. Koniecznie wtedy wybierzcie się w zaciemnione miejsce swojego miasta, by uzyskać jeszcze lepszą widoczność. Najlepiej widoczne będą po godzinie 23.

Deszcz meteorów 2022 - gdzie oglądać w Polsce?

Gdzie oglądać lirydy w Polsce 2022? Deszcz meteorów można oglądać zarówno na półkuli północnej, jak i południowej. Widoczne będą w każdym mieście, ale najlepiej widokiem będziecie się cieszyć będąc daleko od zabudowań i latarni. Eksperci szacują, że w najwyższym momencie zobaczycie 18 meteorów na godzinę.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Źródło: Deszcz meteorów 2022 - kiedy i gdzie oglądać w Polsce? Lirydy rozświetlą noc!