Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w LISTOPADZIE 2021 to pewniak?

i

Autor: Anna Golaszewska/East News Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w LISTOPADZIE 2021 to pewniak?

Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w LISTOPADZIE 2021 to pewniak?

2021-10-25 14:24

Zdalne lekcje we wszystkich szkołach od listopada 2021? Temat rozgrzewa internautów, dzieląc ich jednocześnie na dwa obozy. Na tych, którzy chcą lekcji w trybie online i na tych, którzy preferują nauczanie stacjonarne. Ostateczne plany dotyczące edukacji w Polsce zostały ujawnione przez Ministra Zdrowia. Czy będą lekcje zdalne w listopadzie? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Czy będą zdalne 2021? Szkoły zamknięte? [LISTOPAD]

Czy będą zdalne 2021? Czy lekcje zdalne powrócą? Szkoły zamknięte w listopadzie 2021 to pewniak? Nauczyciele, rodzice, ale przede wszystkim uczniowie zastanawiają się, jak będzie wyglądać ten miesiąc pod względem lekcji w trybie na odległość. Początkowo było podejrzenie, że wszystkie szkoły będą zamknięte od 25 października. Internauci argumentowali, że powinno dojść do zamknięcia, ponieważ drastycznie rośnie liczba dziennych zakażeń i jest to bardzo niebezpieczne. Tymczasem jednak, zgodnie z danymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, stacjonarnie pracowało 13 459 szkół podstawowych, czyli 93,5 procent wszystkich i 7 336 szkół ponadpodstawowych, czyli 93,9 procent. Zdalnie natomiast pracowało 28 szkół podstawowych i 21 ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowało 901 szkół podstawowych i 455 ponadpodstawowych. Czy będą zdalne w listopadzie 2021 dla wszystkich? 

Daria - pierwszy wykon Paranoia na żywo! [ESKA Live]

Czy będą zdalne 2021? Szkoły zamknięte? [LISTOPAD]

Czy będą zdalne w listopadzie 2021? Jedna grupa uczniów ucieszyłaby się z przejścia na tryb nauki online, a druga grupa nie chce nawet myśleć o ewentualnym powrocie do nauki w systemie na odległość. Minister Zdrowia jasno się wypowiedział w tej kwestii. W rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział:

Decyzje będą zapadać na początku listopada. Musimy mieć jasność, co do przebiegu rozwoju pandemii w ostatnim tygodniu października. Chcę jednak podkreślić, że dla rządu restrykcje są ostatecznością ze względu na to, jakie pociągają za sobą koszty społeczne i gospodarcze. Wiemy, co się dzieje, kiedy dzieci nie chodzą do szkoły. Wiemy, co oznacza zamykanie gospodarki dla firm i PKB. Ale oczywiście bierzemy pod uwagę, że trzeba będzie wprowadzić jakieś zdecydowane działania, jeśli będzie ryzyko, że system ochrony zdrowia będzie zagrożony paraliżem. Dla mnie, jako ministra zdrowia, największym wyzwaniem jest utrzymanie jego drożności i płynności w przyjmowaniu pacjentów.

- powiedział Adam Niedzielski i zaprzeczył, że szkoły będą zamknięte dla wszystkich w listopadzie. Nauka będzie odbywać się stacjonarnie:

To akurat jest wykluczone. Nie ma takiego planu, szkoły pozostaną otwarte. Oczywiście, w razie konieczności, pojedyncze placówki będą czasowo przechodziły na nauczanie zdalne, inne na hybrydowe, ale co do zasady, dzieci będą uczyły się stacjonarnie.

Warto też przypomnieć, w jaki sposób uczniowie przechodzą na tryb nauki zdalnej. Szef resortu edukacji, Przemysław Czarnek wskazał, że w przypadku ogniska zakaźnego uczniowie niezaszczepieni podlegają kwarantannie, a szczepieni nie. Dodał, że trudno jest jednocześnie prowadzić lekcję stacjonarną i zdalną: - Dlatego zalecamy by na naukę zdalna kierować całe klasy, a nie tylko pojedyncze osoby - powiedział Czarnek.

Źródło: Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w LISTOPADZIE 2021 to pewniak?