Czesław Michniewicz nowym trenerem reprezentacji Polski!

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Czesław Michniewicz nowym trenerem reprezentacji Polski!

Czesław Michniewicz nowym trenerem reprezentacji Polski!

2022-01-31 13:28

Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję i powołał Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Umowa została podpisana do końca 2022 roku. Kim jest Czesław Michniewicz? Sprawdzamy to specjalnie dla Was.

Czesław Michniewicz urodził się 12 lutego 1970 roku w Brzozówce. Jest trenerem piłkarskim, od 31 stycznia 2022 roku selekcjonerem reprezentacji Polski. Jako zawodnik występował na pozycji bramkarza w Ossa Biskupiec Pomorski, Bałtyk Gdynia, Polonia Gdańsk, Amica Wronki. W barwach ostatniego klubu zaliczył dziewięć występów w ekstraklasie. We wrześniu 2003 roku został trenerem Lecha Poznań i poprowadził klub do zdobycia Pucharu i Superpucharu Polski w 2004 roku.

Szybkie Pytanie - B.R.O

Według informacji, do których dotarła Interia, w umowie, która ma potrwać między Michniewiczem a PZPN do końca 2022 roku, jest zapis pozwalający federacji na jednostronne jej rozwiązanie. To zabezpieczenie na wypadek, gdyby po przegranych barażach Kulesza uznał, że potrzebna jest zmiana trenera.