Bomba arktycznego mrozu w Polsce 2022. Nadchodzi MOCNY atak zimy!

i

Autor: Karolina Misztal/REPORTER / EAST NEWS Bomba arktycznego mrozu w Polsce 2022. Nadchodzi MOCNY atak zimy!

Bomba arktycznego mrozu w Polsce 2022. Zbliża się MOCNY atak zimy!

2022-01-24 8:12

Zima trwa, choć ponownie nie jest tak ostra, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Meteorolodzy odnotowują temperatury powyżej średniej w ostatnich 30. latach. Statystyki niebawem mogą nieco się zmienić, ponieważ eksperci zapowiadają nagłe ochłodzenie, które nazwaliśmy bombą arktycznego mrozu. Kiedy będzie zimno? W jakich miastach, ile stopni Celsjusza? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Bomba arktycznego mrozu w Polsce 2022 - kiedy i gdzie?
  2. Mróz w Polsce 2022 - kiedy będzie ciepło?

Bomba arktycznego mrozu w Polsce 2022 będzie sporym zaskoczeniem, ponieważ wydawało się, że wiosna nadejdzie bardzo szybko. W pierwszym tygodniu stycznia można było zobaczyć na termometrach nawet 14 stopni Celsjusza i już wtedy się wydawało, że zima da nam spokój. Tymczasem powrócił siarczysty mróz i pogodowy armagedon całkowicie wyparł z głowy marzenie o szybkim ociepleniu. Meteorolodzy ostrzegli, że przed nami kolejny powiew zimna, który zostanie z nami na dłużej. Najtrudniejsza sytuacja, jeśli chodzi o śnieg i niskie temperatury będzie w północnej i południowej części naszego kraju. Ponownie spodziewane są spadki sięgające nawet minus szesnaście stopni Celsjusza. Kiedy i gdzie najzimniej? Prognozy pogody sprawdziliśmy specjalnie dla Was, a przy tym wszystkim są tez dobre informacje.

Krystian Ochman - piosenka River 2022: kiedy PREMIERA i o czym jest utwór na Eurowizję?

Lanberry - przedpremierowy fragment teledysku Nocny express

Bomba arktycznego mrozu w Polsce 2022 - kiedy i gdzie?

Atak chłodu w Polsce styczeń 2022 jest nieunikniony. Mroźne, nieprzyjemne powietrze zacznie napływać do naszego kraju znad już od 22 stycznia. Największy powiew arktycznego powietrza będzie odczuwalny jednak od 23 do 27 stycznia 2022. Zima mocno o sobie przypomni, a opadom śniegu towarzyszyć będzie niska temperatura. W pierwszej kolejności arktyczne powietrze da się we znaki mieszkańcom południowej części Polski. W Zakopanem -8 stopni Celsjusza w dzień, -16 stopni Celsjusza w nocy, w Krakowie -5 stopni Celsjusza w dzień i -15 stopni Celsjusza w nocy, w Katowicach -4 stopnie Celsjusza w dzień i -10 stopni Celsjusza w Nocy. Z każdą kolejną godziną mróz będzie się przesuwać do centrum i na północ kraju. W Białymstoku zapowiadane są mrozy sięgające -3 stopni Celsjusza w dzień i -13 stopni Celsjusza w nocy, a w Olsztynie -4 stopnie w dzień i -9 stopni Celsjusza w nocy.

Kulminacja mrozu i arktyczna bomba uderzy we Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu dopiero na początku lutego. Do tego czasu temperatura w dzień w tych miastach nie powinna spadać poniżej zera stopni Celsjusza.

Mróz w Polsce 2022 - kiedy będzie ciepło?

Kiedy będzie ciepło? Z tym pytaniem mierzą się wszyscy, którzy tęsknią za wysokimi temperaturami. Są dobre informacje, ponieważ pierwszy powiew wiosny będzie odczuwalny już w połowie lutego. Pogodowi eksperci nie mają wątpliwości, że na termometrach zobaczymy nawet 12 stopni powyżej zera.

Sonda
Czy czekasz już na wiosnę?
Źródło: Bomba arktycznego mrozu w Polsce 2022. Zbliża się MOCNY atak zimy!