Biała Armia od Bajm w odmienionym wydaniu. Ta dziewczyna stworzyła nowy hit?

i

Autor: AKPA, TikTok/@anitadudczak

Biała Armia od Bajm w odmienionym wydaniu. Ta dziewczyna stworzyła nowy hit?

2022-09-23 9:36

Biała armia to jeden z najpopularniejszych kawałków grupy Bajm. To właśnie on miał swoją premierę w 1990 roku i od tamtej pory cały czas podbija radiowe playlisty. Zastanawiacie się jak hit brzmi w nowej wersji? Piosenką pobawiła się pewna TikTokerka. Co z tego wyszło? Przekonajcie się sami!

Bajm to jeden z popularniejszych zespołów, którego śmiało można nazwać chodzącą legendą. Grupa została założona w Lublinie w 1978 roku i choć jej skład zmieniał się kilkukrotnie, to jedyną osobą, która występuje tam od samego początku jest Beata Kozidrak. Grupa Bajm z piosenkarką na czele, zyskała ogromną rozpoznawalność występując na 16. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1978, wykonując utwór Piechotą do lata, a potem poszło już jak z górki! Nowe piosenki, nowe płyty, koncerty i z dnia na dzień powiększające się grono fanów. Właśnie w 1990 roku zespół Bajm wydał płytę noszącą tytuł "Biała armia" do której w 1998 roku wydano reedycję na płycie kompaktowej. Jedną z piosenek, która na niej gościła była właśnie ta, o takim samym tytule. Mowa o Białej armii, czyli szóstym singlu, który podbił listy przebojów na początku lat 90. Co ciekawe, Beata Kozidrak odpowiada tu nie tylko za wokal, ale także za słowa, które napisała!

ZOBACZ TAKŻE: Zarobki gwiazd - ile zarabia Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Beata Kozidrak i inni? Kwoty szokują!

Piotr Kupicha z zespołu Feel gościem Radia SuperNova. Premiera piosenki 7 Stan

Biała armia - cover w nowym wydaniu na TikToku

Jesteś sterem, białym żołnierzem, nosisz spodnie, więc walcz. Jesteś żaglem, szalonym wiatrem, Twoja siła to skarb - tak brzmi refren najpopularniejszej piosenki z lat 90. Mowa o utworze Bajm - Biała armia, który do dzisiaj jest prawdziwym hitem. Jedna z internautek, która pasjonuje się muzyką i naśladuje wokale różnych gwiazd, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i nagrała swoją własną interpretację piosenki. Mowa o Anicie Dudczak, która prężnie działa muzycznie na TikToku i Instagramie. To właśnie ona odświeżyła kawałek, dodała coś od siebie i sprawiła, że internauci na nowo zakochali się w kawałku, który w oryginale śpiewa Beata Kozidrak. Posłuchajcie sami - będziecie zaskoczeni!

- Boże, uwielbiam Bajm i twój wokal również. Masz olbrzymi talent. 

- świetne!

- ciaaary! Dobre

Czyja to piosenka? Sprawdź czy odgadniesz wykonawcę po samym tytule!

Pytanie 1 z 10
Piosenkę "Lepiej mieć" śpiewa: