Śnieżyca w Polsce

i

Autor: Artur Szczepanski/REPORTER

Atak zimy jeszcze w listopadzie 2021. Bestia z południa nadciąga!

2021-11-22 13:00

Za oknami jesień w pełni. Spadek temperatury sprawił, że wiele osób zaczęło zastanawiać się, czy czeka nas atak zimy. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że listopad będzie miesiącem, w którym do Polski zawita śnieg. Najnowsze prognozy mówią o bestii z południa! Czy powinniśmy być przygotowani na najzimniejszą od lat zimę?

Spis treści

  1. Bestia z południa nadciąga!
  2. Atak zimy w listopadzie 2021

Bestia z południa w Polsce - atak zimy w listopadzie 2021 już pewny? Najnowsze prognozy pogody mogą szokować! Trzeba przyznać, że tegoroczna jesień była i jest dla nas naprawdę łaskawa. Właściwie mamy już końcówkę miesiąca, jednak wskaźniki na termometrach wciąż pokazują dodatnie temperatury. Na próżno też wyczekiwać silnych opadów deszczu, które są przecież dość charakterystyczne dla tej pory roku. Zdaniem wielu aktualna pogoda nie powinna nas jednak cieszyć. Niewykluczone, że to dopiero cisza przed burzą, a dokładniej zapowiedź naprawdę mroźnej zimy. Podobnie uważają eksperci pogodowi. Ich najnowsze prognozy mogą zaniepokoić! Mowa bowiem o bestii z południa, która niewykluczone, że jeszcze w tym miesiącu zawita do Polski i sprawi, że będziemy mogli mówić o prawdziwym ataku zimy. Co wiemy o zmianie pogody? Czy atak zimy w listopadzie 2021 jest możliwy?

Sonda
Wierzysz w pojawienie się bestii z południa?

Bestia z południa nadciąga!

Jak podaje serwis Fani Pogody, na ten moment jest za wcześnie, by móc dokładnie określić, jak będzie prezentować się pogoda pod koniec listopada i na początku grudnia. Bazując jednak na analizach poszczególnych modeli, można spodziewać się mrozu z prawdziwego zdarzenia! Autor prognozy pogody przewiduje nawet pojawienie się bestii z południa, czyli niżu utworzonego na południu naszego kontynentu. Śnieżyce, przeszywające zimno - to może nas czekać już niedługo! Przypomnijmy, że w zeszłym roku eksperci ostrzegali przed bestią ze wschodu i faktycznie - prognozy te sprawdziły się.

Atak zimy w listopadzie 2021

Choć nie ma jeszcze pewności, co do pojawienia się w Polsce bestii z południa, eksperci z serwisu Fani Pogody nie mają wątpliwości, że koniec tygodnia przyniesie opady śniegu. Jak można przeczytać na stronie, silne śnieżyce i opady nad Polską prognozowane są po 25 listopada. Najbliższe dni przyniosą nam chłodniejsze powietrze, które w nocy przynosić może nawet słaby mróz.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY
Źródło: Atak zimy jeszcze w listopadzie 2021. Bestia z południa nadciąga!