Artur Orzech

i

Autor: AKPA

EUROWIZJA

Artur Orzech wróci do komentowania Eurowizji? Dziennikarz ma jeden warunek!

2023-11-06 14:06

Artur Orzech powróci do komentowania słynnego konkursu w TVP? Tego z pewnością chciałby niejeden fan Eurowizji. Okazuje się, że sam dziennikarz jest tym bardzo zainteresowany, ponieważ roił to przez 28 lat i sercem związany jest z tym muzycznym wydarzeniem. Artur Orzech ma tylko jeden warunek!

Artur Orzech będzie komentował Eurowizję w TVP? Fani muzycznego wydarzenia już zacierają ręce! Konkurs Piosenki Eurowizji organizowany jest od 1956 roku i gromadzi dookoła siebie wiele osób. Co roku państwa na czele ze swoimi reprezentantami, walczą o zwycięstwo prezentując na żywo przygotowane przez sztab osób utwory. Polska również bierze udział w konkursie, jednak najbardziej z Eurowizją kojarzy się wszystkim Artur Orzech. Powód? Dziennikarz od lat komentował dla polskich widzów Konkurs Piosenki Eurowizji, a od 2004 do 2020 (z przerwą związaną z brakiem udziału Polski) również edycje dla dzieci. Ogromnym szokiem okazało się, że Artur Orzech nie będzie komentował już Eurowizji, ponieważ zerwał współpracę z Telewizją Polską, gdzie organizowane były wszystkie edycje konkursu. Czy po kilku latach przerwy, dziennikarz wróci do ponownego komentowania Eurowizji dla dorosłych i Eurowizji dla dzieci i tym samym zastąpi obecnego komentatora Marka Sierockiego? Znamy jego stanowisko!

Blanka dzieckiem skazanym na sukces - SuperNova

Artur Orzech znów w TVP? Ma jeden warunek

Artur Orzech komentował dla widzów TVP konkursy Eurowizji od 1992 do 2020 roku. Oprócz tego prowadził także programy takie jak "Muzyczna Jedynka", "Świat się kręci", "Twoja lista przebojów", czy też "Szansę na Sukces" zastępując Wojciecha Manna. Po zerwaniu współpracy z publicznym nadawcą, dziennikarz nadal robił to co kochał, czyli komentował konkursy w sieci, a teraz pojawiła się szansa na to, że wróci na ekrany telewizorów! Jak informują Wirtualne Media, powrotu do Telewizji Polskiej nie wyklucza Artur Orzech. Dziennikarz na pytanie czy w maju przyszłego roku skomentuje finał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w TVP, odpowiedział:

- Jeśli padnie taka propozycja, a Telewizja Polska będzie taką Telewizją Polską, o jakiej większość z nas marzy, to oczywiście, że tak. Jestem sercem związany z tą imprezą i choćby dla komentarza eurowizyjnego chętnie wrócę do TVP. Natomiast na razie nie padła taka propozycja, co zrozumiałe, bo jest zbyt wcześnie na takie zaproszenia - powiedział Wirtualnym Mediom Artur Orzech.

Fani Eurowizji już zacierają ręce i mają nadzieję, że to właśnie Artur Orzech skomentuje następną edycję Konkursu Piosenki Eurowizji. Czy tak się stanie? Czas pokaże, jednak jedno jest pewne. Po wyborach parlamentarnych, w których większość zdobyła opozycja, politycy chcą popracować nad odbudową telewizji publicznej.

Sonda
Czy Artur Orzech powinien znów komentować Eurowizję?