USŁYSZ PLANETĘ

Anita Lipnicka w wyjątkowej aranżacji utworu "Zamigotał Świat”. Klip z kadrami z serii „Planeta Ziemia III” wzrusza do łez

2024-02-09 11:31

4 lutego o godz. 11:00 BBC Earth wyemitowało pierwszy odcinek programu „Planeta Ziemia III”. Premierę najnowszej części kultowej serii przyrodniczej poprzedził spektakl audiowizualny USŁYSZ PLANETĘ z udziałem polskich gwiazd: Anity Lipnickiej, Natalii Przybysz, Błażeja Króla i Zalii. Podczas wydarzenia artystki i artyści zaprezentowali znane utwory w nowych aranżacjach.

Gościnią specjalną spektaklu była Anita Lipnicka, która na koncertowej scenie zaśpiewała jeden ze swoich największych hitów – „Zamigotał Świat”. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to pierwsze od ponad 20 lat wykonanie tej pięknej piosenki. Nowe aranżacje pod kierownictwem artystycznym Wojtka Urbańskiego  z udziałem Urbański Orkiestra oraz nagraniami dźwięków natury sound designera Michała Zygmunta zostały zilustrowane kadrami z serii „Planeta Ziemia III”. Obrazy dzikiej przyrody połączone z tekstem autorstwa Anity Lipnickiej nadały utworowi nowego znaczenia, czyniąc go manifestem miłości do Planety.

Wzięcie udziału w tym spektaklu było dla mnie dużym wyzwaniem. Tym razem na scenie nie chodziło o mnie, ani o nikogo z moich kolegów artystów. Uwaga skupiała się na czymś większym od nas. Nasze głosy i nasza energia były częścią doświadczenia, którego celem było ukazanie piękna i różnorodności naszej planety. Tego wieczoru Planeta Ziemia była w centrum, była bohaterką, której obecność mogliśmy poczuć. Cieszę się, że moja piosenka, z którą mam wielką emocjonalną więź, mogła zyskać nowe przesłanie i pomóc w odkryciu magii natury – podsumowuje swój udział w wydarzeniu Anita Lipnicka.

„Planeta Ziemia III”, która stała się inspiracją dla spektaklu USŁYSZ PLANETĘ i nowych muzycznych aranżacji, to trzecia część unikalnej serii telewizyjnej BBC, realizowanej wspólnie z sir Davidem Attenborough. To monumentalne dzieło, nagrywane przez blisko pięć lat, zabiera nas w podróż po najdalszych zakątkach globu i zapozna z historiami najbardziej fascynujących gatunków na świecie. Dramatycznymi, zabawnymi, czasem łamiącymi serce, ale zawsze pełnymi nadziei.

Tym razem twórcy i twórczynie serii jeszcze mocniej akcentują fakt, że w historii Ziemi osiągnęliśmy punkt krytyczny, a wsłuchanie się w potrzeby naszej Planety i reakcja na nie jeszcze nigdy nie były tak ważne. 

Drugi odcinek serii „Planeta Ziemia III” będzie można oglądać w niedzielę 11 lutego o godz. 11:00 na kanale telewizyjnym BBC Earth. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień o tej samej porze.

Materiał prasowy