Jak zrobić maggi domowym sposobem? To bananie proste, a my mamy na to sprawdzoną recepturę. Popularna przyprawa w płynie gości na półkach sklepowych od wielu lat. Kiedyś była bardzo często używana, jednak od kiedy jej skład zaczął być bardziej analizowany, już nie znika tak prędko z półek jak było to dawniej. Świadomość Polaków co do zdrowego żywienia zmienia się z dnia na dzień i dziś zamiast sztucznych ulepszaczy, wiele osób wybiera zamienniki i zdrowsze wersje produktów. Wysokoprzetworzona żywność ma bardzo negatywny wpływ na nasz organizm, ponieważ spożywana w dużych ilościach powoduje szereg dolegliwości i zwiększa ryzyko chorób. Zawiera spore ilości cukru, soli i nasyconych kwasów tłuszczowych, które nie są odpowiednie dla organizmu. Dziś przychodzimy z zamiennikiem maggi, a dokładnie z przepisem, który nie dość, że jest zdrowszy, to jeszcze lepiej podkreśli smak wielu potraw.
Przepis na maggi w płynie
Jak zrobić domowe maggi w płynie? Ten wspaniały dodatek nie tylko poprawi smak naszej potrawy, ale doda jej także niesamowitego aromatu. Przepis na domowe maggi jest bardzo prosty i nie wymaga większego wysiłku. Podstawowym składnikiem jest lubczyk, który należy do roślin selerowatych i nie dość, że jest rośliną bardzo intensywną, to jeszcze ma wiele właściwości leczniczych. Zawiera olejki eteryczne, fitosterole, kwasy organiczne, skrobię oraz przede wszystkim chroni przed chorobami serca, zapobiega chorobom prostaty, pomaga na infekcje pęcherza, niweluje dolegliwości bólowe i oczyszcza organizm z toksyn. Jak zrobić maggi domowym sposobem? Poniżej zamieszczamy sprawdzony przepis.
ZOBACZ TAKŻE: Babciny patent na dolegliwości żołądkowe. Obok tej zupy nie można przejść obojętnie!
Składniki na domowe maggi:
- 500g lubczyku
- pęczek natki pietruszki
- 70g soli
- 150g cukru
- 1 lub 2 małe suszone podgrzybki/prawdziwki
- opcjonalnie: ocet balsamiczny do smaku 1 łyżka
Sposób przygotowania domowej maggi:
- umyć lubczyk i natkę, pokroić i wrzucić do garnka, dodać grzyby i sól, a następnie zalać 1,5 litra zimnej wody.
- postawić na palnik i gotować 30 minut na wolnym ogniu
- podczas gotowania maggi przygotować cukier na karmel, czyli należy rozpuścić go w szklance wywaru i dodać do gotującej "zalewy"
- gotować całość 10 minut, a po tym czasie odstawić do ostygnięcia
- następnie chłodną maggi przecedzić przez sitko (w tym miejscu możemy dodać octu balsamicznego)
- przelewamy do butelek i gotowe.
Domową maggi przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Smacznego!
Polecany artykuł: