Zupy coraz rzadziej goszczą na naszych stołach i jest to ogromny błąd. Nie dość, że są smaczne, łatwe w wykonaniu, to jeszcze dobrze działają na żołądek. Wiele osób będąc na diecie stosuje zupy, ponieważ są niskokaloryczne i można się nimi najeść. Jedną z zup, która niesamowicie dobrze wpływa na organizm jest rosół. Zupa ta idealnie sprawdzi się przy osłabieniu, przeziębieniu lub grypie, gdy nie mamy apetytu. Domowym remedium na dolegliwości jelitowo-żołądkowe jest nie tylko rosół. Zupa, którą często gotowały nasze babcie ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Już po zjedzeniu jednego talerza poczujesz ulgę!
ZOBACZ TAKŻE: Co można zrobić z mięsa z rosołu? W taki sposób przestaniesz marnować jedzenie i zaoszczędzisz pieniądze
Krupnik - najlepsza zupa na problemy żołądkowe
Nie tylko rosół pozytywnie wpływa na nasz organizm, ale także krupnik. To zupa, którą od lat gotują babcie i gdy ją zjedzą, czują się znakomicie. Krupnik rozgrzewa, wzmacnia odporność i jest lekkostrawny. Wiele osób gotuje go będąc na diecie, ponieważ ma mało kalorii. Dzięki warzywom i kaszy, która się w nim znajduje, sprawia że po zjedzeniu jesteśmy syci na długo. Jak zrobić dobry krupnik? Zupę ugotuj na drobiowym bulionie (lub na pozostałościach rosołu) i nie zapomnij o kaszy jęczmiennej, ziemniakach i marchewce. Oto sprawdzony przepis na krupnik:
Składniki:
- większa ćwiartka kurczaka bądź indyka
- 2 litry bulionu/wody
- ziele angielskie
- marchewka
- ziemniaki
- cebula
- kasza jęczmienna
- liść laurowy
- pietruszka
- seler
- por
- posiekany koperek
- sól, pieprz do smaku
Wykonanie:
- mięso należy opłukać i włożyć do dużego garnka. Zalać bulionem lub zimną wodą i gotować
- zdjąć powstałe szumowiny
- dodać obraną cebulę, ziele angielskie, liść laurowy i sól - gotować przez 30 minut
- dodać dobrze wypłukaną kaszę (można też dosypać łyżkę białego ryżu) - gotować ok. 10 minut
- dodać obrane i pokrojone w kostkę warzywa (możemy też marchewkę zetrzeć na tarce)
- doprawić solą, pieprzem, ewentualnie dodać odrobinę kurkumy
- pod koniec gotowania dodać posiekany koperek.
Mięso na którym gotowaliśmy naszą zupę możemy w niej zostawić i następnie wykorzystać do potrawki. Możemy je także wyjąć, usunąć skórę i kości, pokroić na kawałki i wrzucić z powrotem do naszej zupy. Smacznego!
Polecany artykuł: