Pechowe skrzyżowanie w Ambrożowie. Jedna osoba poszkodowana, lądowało pogotowie LPR

i

Autor: OSP Ambrożów Pechowe skrzyżowanie w Ambrożowie. Jedna osoba poszkodowana, lądowało pogotowie LPR

Zgłosił kradzież auta. Po czasie okazało się, iż nikt niczego nie ukradł

2021-05-24 10:10

W listopadzie 2020 roku mieszkaniec Łodzi złożył zawiadomienie w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie, dotyczące kradzieży należącego do niego samochodu osobowego marki Mazda CX-5 z parkingu niestrzeżonego w Koninie. Policjanci podjęli niezwłocznie czynności w celu weryfikacji zdarzenia. Z upływem czasu ustalali coraz to ciekawsze fakty.

W listopadzie 2020 roku mieszkaniec Łodzi przyjechał w okolice Konina odwiedzić znajomych, wieczorem jednak zamiast wracać do miejsca zamieszkania postanowił przespać się w jednym z konińskich hoteli. Do kradzieży miało dojść właśnie tej nocy, gdy mężczyzna spał w hotelowym pokoju. Doświadczenie funkcjonariusze od razu wiedzieli, że zeznania mężczyzny nie trzymają się całości, że coś jest w nich nie tak.

Przez wiele miesięcy Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wraz z Policjantami z Wydziału Kryminalnego konińskiej Komendy mozolnie sprawdzali i wykonywali szereg czynności operacyjnych i procesowych mających na celu potwierdzenie faktu zaistnienia przestępstwa oraz ustalenia sprawcy przedmiotowej kradzieży. W toku postępowania przesłuchano wielu świadków mogących posiadać istotną wiedzę dotyczącą kradzieży jak i informację na temat samego samochodu.  W wyniku dociekliwej pracy konińskich śledczych ustalono, iż zawiadamiający w trakcie składania zeznań pominął wiele istotnych faktów związanych z pojazdem, a także jego zeznania nie zgadzały się z okolicznościami dotyczącymi samego zakupu Mazdy. W następstwie tego, postępowanie z uwagi na niedostateczne dowody uzasadniające popełnienie przestępstwa zostało ostatecznie umorzone.

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Nie jest to odosobniony przypadek, kiedy obywatel składa fikcyjne zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Jednak profesjonalizm, rzetelność i zaangażowanie stróżów prawa pozwala na weryfikację przedmiotowych zgłoszeń i rozwiązanie sprawy.

Przypominamy, że za składanie fałszywych zeznań polski Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?