Kramska Orkiestra Dęta

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Zespół Orkiestry Dętej z Kramska chce wydać płytę

2023-12-29 13:26

Kramska Orkiestra Dęta skupia w swych szeregach młodych muzyków. Gra razem już od kilkunastu lat. Ma za sobą liczne występy na koncertach, bierzemy udział w konkursach i przeglądach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Teraz przyszła pora na płytę.

Nową płytę chce wydać Orkiestra Dętą z Kramska. Pracę nad utworami muzycy rozpoczęli na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. Ostatecznie powstało 12 utworów.

Nagraliśmy utwory ludowe we współczesnych aranżacjach. Są tam też aranżacje jazzowe, są aranżacje latyno-amerykańskie czyli muzykę naszą rdzenną, ludową przerobiliśmy właśnie w ten sposób. Jest też troszkę utworów brzmiących klasycznie. Dołożyliśmy ludowy zespół Dziec Kujaw.

Powiedział nam dyrektor kramskiego GOK, Przemysław Domagalski i dodał, że do współpracy przy płycie został zaproszony Koniński Zespół Akordeonowy i sekcja smyczkowa. Wszystko jest już gotowe.

Jesteśmy na etapie końcowym czyli przygotowujemy ostatnie szlify masteringu. Będziemy przygotowywać projekt okładki płyty. No i ostatni etap czyli tłoczenie płyty. No i mam nadzieję, że wkrótce się ukaże.

Na wydanie tysiąca płyt, potrzeba 10 tys. zł. Zespół szuka wsparcia. Każda wpłata to dołożenie cegiełki do produkcji.