Dwaj mieszkańcy Konina stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

i

Autor: KMP Konin

Pędzili przez centrum miasta prawie 140 km/h! Stracili prawo jazdy

2021-05-05 7:05

Dwóch mieszkańców Konina straciło swoje prawo jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Kierowcy pędzili z prędkością 140 i 138 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50-tka.

Podczas kontroli prędkości w Starym Mieście przy ul. Topolowej, policjanci z konińskiej drogówki zatrzymali 24-letniego motocyklistę, który nie dostosował prędkości do obowiązujących ograniczeń. Młody mężczyzna w terenie zabudowanym pędził 140 km/h. Dodatkowo kierowca nie posiadał odpowiedniej kategorii uprawniającej go do jazdy motocyklem, za co został ukarany mandatem. Od teraz 24-latek przez najbliższe 3 miesiące będzie musiał korzystać z komunikacji publicznej.

Spot Radia Supernova

Taki sam los spotkał 25-letniego kierowcę Volkswagena. W tym samym miejscu pędził z prędkością 138 km/h, co skutkowało zatrzymaniem przez mundurowych jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W powiecie konińskim wciąż odnotowuje się dużą liczbę przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Od początku roku, aż 4791 kierowców ukarano za powyższe wykroczenie, z czego 200 osób straciło swoje prawo jazdy. Przypominamy, że to prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.   

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl