O codziennym życiu oo. Kamedułów z Bieniszewa w najnowszej książce

2022-09-11 21:55

Zakonnicy żyją na co dzień w odosobnieniu. Niewiele wiemy o ich życiu w klasztorze pustelniczym, w Bieniszewie. Autorzy książki, która stanowi ostatnią część trylogii o zabytkach gminy Kazimierz Biskupi, odsłaniają - skrywane do tej pory tajemnice związane z życiem zakonników.

"Erem Kamedułów w Bieniszewie" to ostatnia część trylogii, która opowiada o szczególnych miejscach w okolicach Kazimierza Biskupiego. Ta książka odsłania tajemnice zakonu oo. Kamedułów o surowej regule.

Mam nadzieję, że będzie to sukces, nie tylko wydawniczy. Który spopularyzuje tę ziemię, a jednocześnie wyjaśni życie codzienne Kamedułów. Nie będzie tych pytań jak żyją, jak się modlą, jak pracują. Staraliśmy się w tej książce to przedstawić.

powiedział Waldemar Dryjański redaktor książki. Warto dodać, że bieniszewscy Kameduli to jeden z dwóch eremów w Polsce. Zdaniem wójta gminy Kazimierz Biskupi Grzegorza Maciejewskiego, warto by o takich miejscach dowiedziało się jak najwięcej osób.

Erem oo. Kamedułów znajduje się w puszczy bieniszewskiej. Zwiedzić go można jedynie w niedziele po mszy lub w czasie odpustu.

Chcemy pokazać tą naszą lokalną historię. Nie tą światową, którą się zachwycamy latając samolotami, ale tą którą mamy na miejscu. A mamy czym się chwalić, przecież kościół farny 900 lat, klasztor 500 lat, prześliczny erem Kamedułów. Chcemy pokazać to co najpiękniejsze, ale przede wszystkim chcemy pozostawić dla następnych pokoleń.