szpital

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińska kardiologia ma nowy sprzęt

2024-02-26 17:56

Miasto Konin i gminy: Rzgów, Wierzbinek, Grodziec, Golina, Krzymów, Stare Miasto, Rychwał, Kleczew, Kazimierz Biskupi, Kramsk, Skulsk, Wilczyn oraz Ślesin, złączyły siły, by dać pacjentom szansę na lepsze życie.

Nowoczesny sprzęt trafił na oddział kardiologiczny konińskiego szpitala. Wykorzystywany jest podczas operacji. Lekarze dzięki niemu, mogą wykryć choroby serca.

Głowica, która przede wszystkim służy do diagnozowania schorzeń serca. Do prowadzenia w trakcie zabiegów na sercu, przede wszystkim oceny stanu zdrowia pacjenta, oceny stanu samego serca. Ta głowica jest bardzo potrzebna. Myśmy jej nie mieli.

Powiedziała nam Maria Wróbel z konińskiego szpitala i dodała, że kardiologia w mieście stoi na bardzo wysokim poziomie, i to nie tylko w skali województwa, ale całego kraju.

Nasz szpital jest takim pionierskim szpitalem, jeżeli chodzi o kardiologię. Mamy bardzo często gości z zagranicy, którzy chętnie podglądają pracę naszą na kardiologii. Myślę, że sto czterdzieści tysięcy, które udało nam się zebrać z Aglomeracji to bardzo ważna suma, która pozwoliła na zakup.

Sprzęt kosztował ponad 160 tysięcy złotych.