sesja

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konin jednym głosem, na tak, dla elektrowni jądrowej

2024-06-25 22:44

Kilka dni przed posiedzeniem komisji sejmowej w Warszawie apel do premiera Donalda Tuska i rządu wystosowała Rada Miasta Konina oraz Prezydent. Chodzi o wzmocnienie głosu z regionu, jak ważny jest to projekt dla jego dalszego rozwoju.

Apel o budowę elektrowni jądrowej w Koninie, zjednoczył konińskich radnych. Na ostatniej sesji, jednomyślnie podnieśli rękę, na tak, dla tej inwestycji. Ponad podziałami politycznymi, jednym głosem, wystosowali apel, do premiera i rządu.

Właśnie mamy beczkę miodu, bo wszyscy mówimy tym samym językiem i ten cel jest istotny dla nas. Mam pewien dyskomfort, w związku z komunikatem, który się pojawił, dotyczący zamrożenia tego projektu, ale to nie znaczy, że my powinniśmy pochylić głowę i nic nie robić.

Powiedział nam prezydent Konina, Piotr Korytkowski i dodał, że musimy dołożyć wszelkich starań, żebyśmy jednoznacznie usłyszeli z ust rządzących, na co możemy liczyć.

My musimy walczyć o to, żeby nasza lokalizacja, która jest najlepsza, żeby się udała, bo to jest szansa dla nas, na uratowanie regionu, na uratowanie miejsc pracy, ale również na prąd, który będzie dziesięciokrotnie tańszy. To nasz wspólny interes.

Powiedziała nam Zofia Itman, konińska radna. Już 27 czerwca w Sejmie odbędzie się posiedzenie Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych poświęcone tej inwestycji. Swoje stanowisko, ma podczas spotkania, przedstawić prezydent Konina.