MODA

Wielki powrót jedwabnej apaszki. Noś ją nie tylko na szyi!

2024-03-26 11:06

Apaszki kojarzą ci się z babcinym stylem? Nic bardziej mylnego. Eleganckie, jedwabne chustki w modnych wzorach i kolorach to najbardziej stylowy dodatek do wiosennych stylizacji. Francuzki noszą je na szyi i na głowie, a także ozdabiają nimi fryzury i… torebki. Bierz z nich przykład i pokochaj jedwabne chustki.

Gładka, w kwiaty, fantazyjne szlaczki albo w geometryczne wzory. Apaszka to nieodłączny element wiosennej garderoby, co potwierdzają najnowsze kolekcje światowych domów mody. Najwyżej punktowane są jedwabne chusty. Szlachetny materiał jest piękną, efektowną ozdobą każdego, nawet najprostszego stroju. Francuskie fashionistki od lat z upodobaniem noszą ten klasyczny dodatek. Warto inspirować się ich pomysłami. Przedstawiamy trzy sposoby na noszenie apaszki w modnym stylu.

Jak nosić apaszkę na szyi?

Apaszka to najprostszy sposób na to, by dodać stylizacji odrobinę klasycznej elegancji. W tym celu noś ją na szyi tak, jak robią to paryżanki. Możesz zwinąć chustkę w cienki rulon i zawiązać z boku, zawiązać w luźny węzeł z przodu albo – o ile jest wystarczająco duża – narzucić ją na płaszcz. Puść wodze fantazji i wymyśl własne, oryginalne sposoby na noszenie jedwabnej chusty.

Stylowe nakrycie głowy

Nie obawiaj się, że nosząc na głowie chustkę, będziesz wyglądać jak babuszka. Takie nakrycie głowy to klasyka elegancji i ponadczasowy dodatek. Jedwabne chustki nosiły na głowie wielkie gwiazdy kina: Audrey Hepburn, Grace Kelly, Marilyn Monroe i Jackie Kennedy. Apaszki wiązane pod brodą lub z tyłu możemy spotkać w stylizacjach Francuzek, pokochały je także mieszkanki Nowego Jorku. Żeby przełamać nieco archaiczny wygląd takiego nakrycia głowy, połącz je z modnym, szerokim trenczem, sneakersami i dużą torbą typu shopper. Nowoczesna stylizacja gotowa.

Chustka jako ozdoba fryzury

Od kilku lat apaszki zdobią nie tylko szyję, ale także włosy. Jedwabną chustkę możesz nosić jako opaskę – to piękny dodatek do rozpuszczonych włosów. Świetnym pomysłem będzie też ozdobienie chustką kucyka. Najpierw zwiąż włosy cieniutką gumką, a następnie zasłoń ją apaszką. Możesz zawiązać ją na kokardę, albo zostawić końce chustki tak, żeby zwisały z fryzury swobodnie. Lubisz tworzyć fantazyjne fryzury i upięcia? Wpleć apaszkę w warkocz lub zawiąż ją wokół koka. W każdym przypadku będzie wyglądała fantastycznie.