Mata do ćwiczeń
To absolutna podstawa w kwestii akcesoriów fitness. Mata sprawdzi się w przypadku ćwiczeń na ziemi, stretchingu oraz jogi. W ofercie sklepów sportowych znajdziesz maty o różnej grubości i długości. Dobór odpowiedniego wariantu jest kwestią indywidualną, jednak miej na uwadze fakt, że dobrej jakości mata do ćwiczeń nie powinna być zbyt miękka. Jak znaleźć dla niej miejsce w małym mieszkaniu? Możesz postawić ją w rogu pokoju, schować w szafie albo włożyć pod łóżko. W razie potrzeby zawsze będzie pod ręką.
Skakanka treningowa
Większość z nas kojarzy skakankę z dzieciństwem i beztroską aktywnością na podwórku. Mamy dobrą wiadomość, przyrząd, który w przeszłości uważaliśmy za zabawkę, sprawdza się także jako świetny sprzęt do ćwiczeń - także w mieszkaniu. Skacząc na skakance, ćwiczysz nogi, pośladki, a także mięśnie brzucha i ramion. Dodatkowy plus: zwinięta skakanka zmieści się nawet w najmniejszej szufladzie.
Hula-hop
Kolejny przyrząd, który w dzieciństwie był formą świetnej zabawy. Ćwiczenia z hula-hop można potraktować jako samodzielny trening lub element zróżnicowanego zestawu na różne partie mięśni. Główne profity kręcenia kołem? Szczupła talia i pięknie umięśniony brzuch. Hula-hop nie należy do najmniejszych sprzętów, ale możesz wybrać wariant składany, który bez trudu zmontujesz z kilku elementów.
Kettlebell i hantle
Ciężary to nieodzowny element każdego treningu. W małym mieszkaniu trudno zmieścić sztangę, ale już hantelki i kettle stanowią idealne wyposażenie domowej strefy fitness. Dzięki nim pięknie wyrzeźbisz nie tylko plecy i ramiona, ale także mięśnie klatki piersiowej, brzucha, ud i pośladków. Ciężarki stwarzają nieograniczone możliwości treningowe. przysiady, wykroki, wymachy, a nawet brzuszki sprawiają, że domowy trening zyskuje zupełnie inną jakość. Zestaw kilku ciężarków kettlebell i hantli nie zajmuje wiele miejsca w pomieszczeniu - bez trudu znajdziesz dla nich odpowiedni schowek w mieszkaniu.
Drążek do podciągania
Ten genialny przyrząd wydaje się wręcz stworzony z myślą o domowych treningach. Drążek rozporowy bez trudu zamontujesz w drzwiach, a jego neutralny wygląd nie zaburza wystroju wnętrz. Po co ci drążek? Najczęściej taki sprzęt wykorzystywany jest do podciągania, jednak fizjoterapeuci coraz częściej polecają ćwiczenie polegające na... swobodnym zwisaniu. To idealny sposób na rozciąganie i rozluźnianie mięśni grzbietu, karku i ramion. Zwisy doskonale działają na bóle kręgosłupa. wykonuj takie ćwiczenie, jeżeli spędzasz wiele godzin w pozycji siedzącej, np. przy komputerze.
Jeżeli po pewnym czasie trening na drążku przestanie sprawiać ci satysfakcję, możesz o bez trudu rozmontować i schować do szuflady. Mechanizm rozporowy umożliwia ponowny montaż, gdy znów zapragniesz wrócić do podciągania i zwisów.