Te 4 objawy mogą wskazywać na niedobór magnezu. Zobacz, jak szybko sobie z tym poradzić

i

Autor: pexels.com

zdrowie

Te 4 objawy mogą wskazywać na niedobór magnezu. Zobacz, jak szybko sobie z tym poradzić

2024-06-19 13:27

Z niedoborem witamin i minerałów walczy co drugi Polak. Okazuje się, że niedobór magnezu, tak samo jak witaminy D, może nieść ze sobą katastrofalne dla zdrowia skutki. Nic więc dziwnego, że lekarze i farmaceuci nalegają, by przyjmować niezbędne składniki odżywcze w postaci leków lub suplementów. Które objawy powinny być dla nas alarmujące i świadczą o niedoborach magnezu? Sprawdź!

Niedobory wszelkich witamin i minerałów dają o sobie znać w postaci charakterystycznych lub mniej widocznych objawów. Najczęstszym jest słabe samopoczucie albo skłonność do wielu chorób. Te 4 objawy wskazują na to, że twój organizm wręcz woła o magnez. Niekoniecznie wszystkie są typowe, a więc warto sprawdzić je u siebie. Niedobór magnezu może powodować katastrofalne zmiany w naszym organizmie. To jeden z najważniejszych pierwiastków w istnieniu wielu procesów życiowych. Sprawdź, czy masz podobne objawy i zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

Nietypowe oznaki niedoboru magnezu

Wielu Polaków zmaga się z niedoborem witaminy D i magnezu. Nie wszyscy pamiętają o tym, że warto go suplementować i uzupełniać. Sporo magnezu zawierają warzywa, owoce i zboża. Niestety przez skażenie środowiska, przestało mieć to jakiekolwiek znaczenie. Niektóre choroby cywilizacyjne, również prowadzą do deficytu tego pierwiastka w naszym organizmie. Podobnie jest z piciem alkoholu i dużej ilości kawy. Ważna jest również higiena snu, o której mało kto dziś pamięta. Czasami często rozpoznać, że nasz organizm zmaga się z niedoborem magnezu. Są jednak pewne objawy, które mogą na to wskazywać i być dla nas sygnałem, by zadbać o własne zdrowie. Pierwszym objawem jest złe samopoczucie, przygnębienie i permanentny stres. Często przechodzi to również w stany lękowe i depresyjne. Magnez uczestniczy bowiem w syntezie serotoniny, która jest nazywana "hormonem szczęścia". Niedobór magnezu może objawiać się również trudnością w zasypianiu i relaksowaniu się. Jak podaje "Poradnik zdrowie", suplementacja magnezem w przypadku osób starszych, które cierpią na bezsenność, poprawiła jakość ich snu i zmniejszyła ilość nocnych pobudek. Kolejnym objawem może być również nadciśnienie i kołatanie serca. Magnez pomaga rozszerzać naczynia krwionośne, a jego deficyt zaburza prawidłową pracę serca. Deficyt magnezu objawia się również wypadaniem włosów. Magnez jest niezbędny do produkcji keratyny, która jest głównym budulcem włosa. Warto więc wziąć swoje zdrowie pod lupę i zadbać o nie, gdy nie jest jeszcze zbyt późno.

Jak działa magnez i w jakich produktach jest go najwięcej?

W formie 24 właściwości magnezu