paznokcie

i

Autor: Canva

Zdrowie i uroda

Mocne i zdrowe paznokcie? To nie problem! Ten prosty trik daje oszałamiające efekty

2024-01-22 12:35

Wygląd naszych paznokci wiele mówi o tym, w jakim stanie jest nasz organizm. Warto się im uważnie przyglądać i reagować na jakiekolwiek zmiany, które są znakiem ostrzegawczym, że z naszym zdrowiem może dziać się coś niewłaściwego. Poniżej znajdziesz prosty sposób na mocne i zdrowe paznokcie.

Kruche i łamliwe paznokcie są problemem wielu kobiet. I nie tylko. Aby sobie z nimi poradzić często sięgamy po drogie specyfiki i produkty, które mają gwarantować przywrócenie im zdrowego wyglądu. Jednak nie zawsze okazuje się to być prawdą. Dłonie są wizytówką każdego z nas, dlatego warto zadbać o ich wygląd i zdrowie. Warto jednak pamiętać, że często słabe paznokcie mogą być efektem niedoborów witamin i minerałów, dlatego ważnym jest zrobienie szczegółowych badań, by wykluczyć te przyczyny. Pamiętaj o tym, by wybierać produkty bogate w żelazo, wapń, witaminy z grupy B, witaminę A, biotynę, kwas foliowy, cynk oraz magnez. Jeśli jednak wyniki nie wskażą żadnych nieprawidłowości, warto poznać nasz trik na mocne i zdrowe paznokcie.

Hity Lata 2023 - te piosenki będą królować w te wakacje!

Zdrowe paznokcie - sposoby

Jeśli zastanawiasz się jak wzmocnić paznokcie, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Mamy dla Ciebie prosty trik, który przyniesie efekty już po kilku razach. Co więcej, jest niezwykle prosty, a składniki do tego magicznego roztworu z pewnością masz zawsze w domu. Mowa o czosnku i oliwie. Przeciśnij roślinę przez praskę, a następnie wymieszaj ją w miseczce z oliwą. Włóż palce do mikstury, tak by cała płytka paznokcie była w niej zanurzona, i trzymaj przez około 10-15 minut. Powtarzaj tę czynność co 2-3 razy w tygodniu, a już po kilkunastu dniach zobaczysz pierwsze efekty! Czosnek i oliwa sprawiają, że paznokcie są twardsze i silniejsze, ale także mniej łamliwe. Mikstura przyspiesza także ich wzrost.