dieta

i

Autor: pixabay.com

DIETA NA LATO

Dieta na upały - co jeść latem, gdy żar leje się z nieba? Dietetyk kliniczny odpowiada!

2023-08-17 11:12

Lato trwa w najlepsze, a wraz z nim wysokie temperatury! Co jeść, gdy żar leje się z nieba? Czego unikać, a co należy wprowadzić do jadłospisu? Okazuje się, że letnia dieta może mieć dla nas wiele korzyści! Jakich? O wielu ciekawostkach na temat diety na upały opowiada dietetyk kliniczny Daria Nożownik.

Dieta na lato interesuje wiele osób i nie ma się co dziwić. Gdy za oknem żar leje się z nieba, każdy marzy o ochłodzeniu i o lżejszych posiłkach. Wszystko po to by poczuć się lepiej i właśnie w taki sposób znaleźć ukojenie. Co jeść, by dać sobie ulgę podczas upałów, ale również nie głodować? Okazuje się, że podczas gorących dni nawyki żywieniowe diametralnie się zmieniają. Maleje nasz apetyt, pijemy więcej wody i mamy ochotę na lody dla ochłody. Przed nami upalny sierpień i ostatnie tygodnie wakacji, dlatego warto postawić na lekkie posiłki. Jakie będą najlepsze? Czy dieta na lato to tylko owoce i warzywa?

Kawa mrożona na upały, najlepsza lemoniada - te przepisy pokochasz w gorące dni!

QUIZ: Jaką porą roku jesteś?

Pytanie 1 z 7
Jaki masz kolor włosów?

Dieta na upalne dni - podcast [SuperZdrowi]

Ciepła herbata, ostre potrawy, owoce i warzywa - takie (o ironio!) pozycje powinny znaleźć się w naszym menu, jeśli słupki rtęci za oknem pokazują ponad 30 stopni Celsjusza. O tym co jeść w upały, Kasia Żochowska porozmawiała z dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem Darią Nożownik. Z podcastu, który znajduje się poniżej, dowiecie się przede wszystkim jaka dieta na lato jest idealna, dlaczego dietetyczną pułapką mogą okazać się mrożone kawy z dodatkami, czemu w upały warto jeść ostre potrawy i pić ciepłe napoje, ale także jak zrobić zdrowe lody w domu, który przecież każdy uwielbia!

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy będzie chłodniej w Polsce? Znamy datę ochłodzenia i zmiany pogody

Listen to "Co jeść, gdy żar leje się z nieba? Rozmowa z dietetykiem klinicznym Darią Nożownik" on Spreaker.

Kalkulator BMI

kobieta
mężczyzna
dziecko
BMI dziecka
Normy BMI stosujemy dla dorosłych.
Do sprawdzenia prawidłowej wagi (a także wzrostu i obwodu głowy) dzieci do lat 18 używane są siatki centylowe, określające czy dziecko rośnie proporcjonalnie do wieku.