zegar

i

Autor: pixabay.com

Zakończenie roku szkolnego 2023 - GODZINA. O której godzinie jest apel?

2023-06-23 7:44

Zakończenie roku szkolnego oznacza dwumiesięczną przerwę od szkoły i upragnione wakacje! O której godzinie jest apel? Jak trzeba się ubrać na zakończenie roku szkolnego i czy obecność jest obowiązkowa? To trzeba wiedzieć!

Spis treści

  1. Zakończenie roku szkolnego 2023 - GODZINA
  2. Rok szkolny 2023/2024 - kiedy rozpoczęcie?

Godzina zakończenia roku szkolnego 2023 ciekawi wiele osób. W końcu będzie to ostatni dzień szkoły i rozpoczęcie gorących wakacji! W tym roku uczniowie mogą się wyjątkowo cieszyć. Wakacje będą nieco dłuższe niż w ubiegłych latach, ponieważ 1 września wypada w piątek. Wobec tego Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało się przesunąć rozpoczęcie na 4 września, dlatego młodzież będzie mogła cieszyć się dodatkowymi dniami na wypoczynek. Zanim jednak do tego dojdzie, uczniowie będą musieli po raz ostatni wybrać się do szkoły, by odebrać swoje świadectwa, nagrody i podziękować wychowawcom za spędzony rok nauki i w szkole. Obecność na zakończeniu roku szkolnego nie jest obowiązkowa, a świadectwo można odebrać w późniejszym terminie. W Polsce przyjęło się jednak, że uczniowie w 100% frekwencji idą na zakończenie roku szkolnego, a potem rozpoczynają upragnione wakacje.

ZOBACZ TAKŻE: Zakończenie roku szkolnego - życzenia i wierszyki dla nauczycieli. Najpiękniejsze propozycje

Prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela = łapówka? #EwelinaPyta

Zakończenie roku szkolnego 2023 - GODZINA

O której godzinie jest zakończenie roku szkolnego? Zakończenie roku szkolnego w 2023 roku wypada w piątek 23 czerwca. Tego dnia nie tylko będziemy obchodzić w kalendarzu Dzień Ojca, ale także uczniowie oficjalnie rozpoczną swoje upragnione wakacje. O dokładnym terminie odebrania przez uczniów świadectw i nagród, decydują dyrektorzy szkół. Informacji na ten temat należy szukać na stronach poszczególnych placówek lub kontaktując się z sekretariatem szkolnym, albo wychowawcą. Zazwyczaj zakończenie roku szkolnego odbywa się rano w godzinach 8, 9, 10 i 11, a uczniów obowiązuje strój galowy.

ZOBACZ TAKŻE: Prezent dla nauczyciela na koniec roku. Co kupić na zakończenie roku szkolnego 2023?

Rok szkolny 2023/2024 - kiedy rozpoczęcie?

Kiedy rozpoczyna się nowy rok szkolny 2023/2024? Kiedy kończą się wakacje? Kolejny rok szkolny rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy, ale wszyscy uczniowie zastanawiają się, czy jest już potwierdzona data. Okazuje się, że nowy rok szkolny 2023/2024 zacznie się w poniedziałek 04.09.2023, o czym poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wakacje 2023 będą trwały równe 72 dni (wliczając w to weekendy).

Sonda
Wakacje 2023 spędzę w: