wakacje

i

Autor: pixabay.com

Wakacje 2022 - ile trwają? Czy będą krótsze niż rok temu?

2022-06-23 14:15

Wakacje to czas, na który przez cały rok czeka dosłownie każdy! To czas prawdziwego odpoczynku, błogiego lenistwa, podróży i oczywiście wakacyjnego słońca. Kiedy w 2022 roku rozpoczynają się wakacje i ile trwają? Będą krótsze czy dłuższe niż rok temu? Poniżej poznacie datę kalendarzowego i astronomicznego lata, ale także czas trwania tegorocznych wakacji.

Wakacje 2022 - ile trwają? Czy będą krótsze niż rok temu? To zastanawia wiele osób. Wakacje to błogi stan uwielbiany przez wszystkich! To czas pełnego relaksu, wakacyjnego słońca i podróży. Popularnym kierunkiem w Polsce w tym okresie, jest nasze polskie morze, a także góry. To właśnie w tych miejscach wiele osób odpoczywa najczęściej, zwiedzając uroki naszego kraju. W wakacje można też spotkać wielu turystów z zagranicy, którzy poznają historię naszych zakątków. Najdłuższe wakacje bez żadnego ale mają uczniowie. To oni po odebraniu świadectw, cieszą się dwumiesięczną przerwą od nauki i porannego wstawania na lekcje. Ile dni trwają dokładnie Wakacje 2022? Kiedy się rozpoczynają, a kiedy się kończą? Sprawdźcie!

ZOBACZ TAKŻE: Wesele 2022 - ile włożyć do koperty? Jaki prezent podarować Młodej Parze?

Sara James ze złotym przyciskiem w Amerykańskim Mam Talent

Lato 2022 - DATA

Kiedy jest pierwszy dzień lata? Nowa pora roku ma swój początek w momencie przesilenia letniego i trwa do równonocy jesiennej. Kalendarzowe lato 2022 rozpoczyna się już 22 czerwca, czyli w środę, natomiast pierwszy dzień astronomicznego lata jest dzień wcześniej - we wtorek 21 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE: Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 - MIASTA, BILETY. Gdzie i kiedy koncerty? Kto wystąpi na scenie?

Wakacje 2022 - DATA

Kiedy rozpoczynają się wakacje 2022? Tegoroczne wakacje wszystkich uczniów rozpoczynają się już w piątek 24 czerwca, po odebraniu świadectw i nagród w szkołach i potrwają aż do środy 31 sierpnia - łącznie 69 dni. Oznacza to, że wakacje 2022 są dłuższe, niż te które były rok temu. Mamy dla Was dobrą wiadomość! Wakacje w kolejnych latach będą dłuższe niż w 2022 roku. Dla przykładu w 2023 roku potrwają 70 dni, natomiast w 2024 roku aż 73 dni.

ZOBACZ TAKŻE: Bocian w locie - co to znaczy? Przesądy z bocianami

Sonda
Gdzie spędzasz wakacje 2022?
Listen to "Urlop aktywnie czy leniwie? Jak nie zmarnować wolnego?" on Spreaker.