Królowa Elżbieta II

i

Autor: AKPA Królowa Elżbieta II

Testament Elżbiety II - kto odziedziczy majątek? Kolekcja biżuterii warta jest 530 milionów dolarów!

2022-09-29 9:38

8 września 2022 roku świat obiegły smutne informacje. W wieku 96 lat odeszła najdłużej panująca Królowa Elżbieta II. Choć następcą monarchini na tronie został jej syn Karol to okazuje się, że majątek jego matki, nie trafi tylko i wyłącznie do niego. Królowa była właścicielką licznych dzieł sztuki, miała pokaźną kolekcję biżuterii i nie tylko. Do kogo trafi jej majątek?

Królowa Elżbieta II była rekordzistką na brytyjskim tronie, a w 2022 roku świętowała 70 lat panowania. Niestety w czwartek 8 września świat obiegły smutne informacje o jej śmierci. Monarchini odeszła spokojnie w pokoju Balmoral Castle w Szkocji przeżywając 96 lat. Jej uroczysty pogrzeb odbył się kilka dni później, dokładnie w poniedziałek 19 września 2022 roku i przebiegał według ułożonej wcześniej Operacji Unicorn. Po śmierci Elżbiety II następcą jej tronu został syn Karol III, który ma obecnie 73 lata i przejął panowanie w dniu śmierci swojej matki. Minęło kilka tygodni od śmierci monarchini, dlatego wiele osób zastanawia się co z prywatnym majątkiem królowej, która była przecież miliarderką. Mimo iż testament jest tajemnicą, to wiadomo, że po Elżbiecie II została między innymi pokaźna kolekcja biżuterii warta około 530 milionów dolarów - około 98 broszek, 46 naszyjników i 37 bransoletek. Poza tym królowa była właścicielką farm wiatrakowych, historycznych posiadłości w tym Sandringham House oraz Balmoral Castle i licznych dzieł sztuki.

Sonda
Oglądałeś pogrzeb królowej Elżbiety II?

Testament Elżbiety II - majątek jest wart miliardy

Do kogo trafi majątek królowej Elżbiety II? Według informacji przekazanych przez sędzię strzegącego sejfu z testamentem monarchini, jego zawartość ma trafić wyłącznie do najważniejszych członków rodziny królewskiej. Najstarszy syn królowej, który objął panowanie - król Karol III, ma otrzymać tak zwany Sovereign Grant. Co to takiego? Okazuje się, że jest to dotacja o wartości około 19 miliardów dolarów, którą następca tronu będzie dostawał co roku od brytyjskiego rządu za pełnienie obowiązków na terenie Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Północnej. Sovereign Grant trafi także do pozostałych dzieci Elżbiety II - księżniczki Anny i jej młodszych braci - Edwarda oraz Andrzeja. Co w takim razie z majątkiem królowej? Testament najprawdopodobniej nie zostanie ujawniony i będzie zamknięty w sejfie przez minimum 90 lat. Zaskoczeni?

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała